Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 knihy Příspěvek k dějinám radosti

Záhad a motivů přibývá s každou stranou, protože román má spád a stránky ubíhají pod rukama. Jakou záhadu skrývá dům pod Petřínem? Co vzniká mezi Policistou a Vdovou? A jakou roli mají v románu vlaštovky? Začtěte se a odpovědi zjistíte sami.

Nepravděpodobná sebevražda je jen začátek


Sebevražda bohatého postaršího muže se brzy ukáže jako nepravděpodobná. Vnímavý Policista neúnavně pátrá po skutečných důvodech té podivné smrti, jež ho dovedou k tajemnému domu pod Petřínem. Záhad a motivů přibývá stejně jako hodin strávených s mladou Vdovou. Hlavními postavami jsou ale tři, možná čtyři ženy, vzdělané, smělé a oddané vyšší spravedlnosti, podle níž oběť a viník ztrácejí svou původní dualitu. A v echu doráží palčivá otázka: kolik nás ještě čeká násilí a válek, než všechno to neštěstí člověka konečně polidští? Autorčin groteskní román valící se jako láva však také promlouvá o potřebě doteků, neboť „těla nelžou a jejich paměť neklame“. A roli přímo tažnou mají v knize svobodné bytosti, pro něž je laskavost mocnější než zákony vládců – švitořivé vlaštovky.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Host vám přinášíme soutěž, ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Příspěvek k dějinám radosti.


Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zahrajte si o groteskní román nejen o vlaštovkáchDo soutěže bylo odesláno 677 tipů.

Kdo vyhrál?

MarketaP (677), pavko (678)

Správná odpověď

Kterou cenu Radka Denemarková nezískala za knihu Peníze od Hitlera?
Magnesia Litera za nejlepší publicistickou knihu roku
Doporučení:

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizePříspěvek k dějinám radosti (Denemarková, Radka)
Sebevražda bohatého postaršího muže se brzy ukáže jako nepravděpodobná. Vnímavý Policista neúnavně pátrá po skutečných důvodech té podivné smrti, jež ho dovedou k tajemnému domu pod Petřínem. Záhad a motivů… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.