Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 knihy pro děti a mládež dle vlastního výběru

Přečtěte dětem pohádku o mravenečcích a jejich kamarádech, nebo příhody o tom, jak vznikly názvy pro souhvězdí. Že už jsou vaše děti na takové příběhy velké? Tak v tom případě máme knihy i pro vás – Oliverovo dobrodružství nebo fantasy příběh.

Pohádky z mravenčí chaloupky


V chaloupce u jetelových trojlístků se zabydleli dva bráškové – mravenečkové Kamil a Emil. Mají spoustu kamarádů, takže o napínavé a veselé příhody nebude nouze.
Co způsobila houpačka z pavučiny? Kdo pomohl mravencům vrátit na oblohu sluníčko? Jak se strašilka Jarmilka učila strašit? Proč ovocná muška Miluška tolik plakala?
Bohatě ilustrovaná pohádková vyprávění s malými hrdiny, kteří zažívají velká dobrodružství, si zamilují děti i rodiče.

Jak souhvězdí dostala svá jména – pro děti


Krása noční oblohy fascinovala lidstvo od nepaměti. Mocné bohy, statečné hrdiny a bájná zvířata, o kterých si lidé mezi sebou vyprávěli, proto přenesli i na nebe a pojmenovali po nich hvězdy a souhvězdí.
Seznamte se i vy s prastarými příběhy lásky a nenávisti, hrdinství i zbabělosti a přečtěte si, jak souhvězdí dostala svá jména.
Jak se dostali na oblohu Perseus, Andromeda nebo Kassiopeia? Proč se nejznámější souhvězdí jmenuje Velký vůz? Jak vypadá na nebi vaše znamení zvěrokruhu?

Potrhlá dobrodružství – Zajatci parukových ostrovů


Oliver vyrůstá v rodině dobrodruhů. Největší dobrodružství ho ale teprve čeká…
Jednoho dne se vynoří z vody u jejich domu ostrovy, které tam předtím nebyly. Oliverovi rodiče neváhají a jdou je prozkoumat. Najednou jsou rodiče i ostrovy fuč. Oliver se okamžitě vydává na záchrannou výpravu. Podaří se Oliverovi a jeho kamarádům – krátkozraké mořské panně, nabručenému starému albatrosovi a přátelskému ostrovu jménem Skalák – jeho rodiče najít a zachránit?

Dračí oči – Černý jezdec


Princezna Elena se po osmi letech vrací domů. Život jí komplikují otravný učitel tance a matka, která hodlá dokončit její královskou výchovu. Krátké období spokojeného klidu však začnou narušovat útoky zákeřných létajících ještěrů a dalších nepřátel. Válka je na spadnutí. Armáda Berberů, černých jezdců se zahalenou tváří, se začíná připravovat na boj. Elena touží vyrazit s nimi, ale děvčata přece do války nepatří. Jedině snad… kdyby o tom nikdo nevěděl?
Kolotoč nebezpečí, intrik, zrady a pradávných tajemství čím dál tím víc směřuje Elenu k jejímu předurčenému osudu.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Fragment vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát jednu z knih dle vlastního výběru.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zasoutěžte si o knihy pro děti dle vlastního výběruDo soutěže bylo odesláno 927 tipů.

Kdo vyhrál?

verag (927, Dračí oči - Černý jezdec), Neobee (927, Pohádky z mravenčí chaloupky), Ajutynda (927, Pohádky z mravenčí chaloupky)

Správná odpověď

Vyberte nepravdivé tvrzení:
Černý jezdec je první díl fantasy série pro dospívající.
Doporučení:

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizePohádky z mravenčí chaloupky (Nykl, Jaroslav)
V chaloupce u jetelových trojlístků se zabydleli dva bráškové – mravenečkové Kamil a Emil. Mají spoustu kamarádů, takže o napínavé a veselé příhody nebude nouze. Co způsobila houpačka z pavučiny? Kdo pomohl… více

zobrazit info o knizeJak souhvězdí dostala svá jména – pro děti (Eislerová, Jana)
Krása noční oblohy fascinovala lidstvo od nepaměti. Mocné bohy, statečné hrdiny a bájná zvířata, o kterých si lidé mezi sebou vyprávěli, proto přenesli i na nebe a pojmenovali po nich… více

zobrazit info o knizeDračí oči – Černý jezdec (Hlaváčková, Kristina)
Princezna Elena se po osmi letech vrací domů. Život jí komplikují otravný učitel tance a matka, která hodlá dokončit její královskou výchovu. Krátké období spokojeného klidu však začnou narušovat útoky… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.