Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 knihy Nevšední doteky dějin

Máte rádi dosud nevysvětlené záhady a chcete se dozvědět nová fakta o několika událostech, které se v minulém století udály? Pojďte si přečíst knihu Nevšední doteky dějin a názor si udělejte sami.

Opravdu známe pravdu?


Kdy byl poprvé spatřen létající talíř? Víte, že ufománie byla zástěrkou pro projekty tajných služeb? Kde je Hitlerova mrtvola? Byl vrah Johna Kennedyho loutkou KGB? Který z Čechů byl jako jediný u zrodu atomové bomby? Indiáni Navahové byli nejdokonalejší radisté za druhé světové války, jejich jazyku totiž nikdo na světě nerozuměl, nemuseli tedy používat tajné kódy. Stačilo najít pojmenování věcí, pro které neměli v navažštině výraz, a tak bojovému letounu říkali „kolibřík“, vysílačce „tiše zpívající přenosná skříňka“, „brambor“ představoval ruční granát, „vejce“ bomba a „želva“ tank… Poutavé, někdy až neuvěřitelné příběhy 20. století, kterým, ač je to s podivem, historici nevěnovali zatím pozornost, objevil publicista a popularizátor vědy Karel Pacner.

Ve spolupráci se společností Albatros Media vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Nevšední doteky dějin.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Vyhrajte knihu neuvěřitelných příběhů z 20. stoletíDo soutěže bylo odesláno 1018 tipů.

Kdo vyhrál?

vrbik5 (1018), Tagonpen (1018), Neobee (1019)

Správná odpověď

Kterou knihu nenapsal Karel Pacner?
Na obou stranách vesmíru
Doporučení:

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeNevšední doteky dějin (Pacner, Karel)
Kdy byl poprvé spatřen létající talíř? Víte, že ufománie byla zástěrkou pro projekty tajných služeb? Kde je Hitlerovala mrtvola? Byl vrah Johna Kennedyho loutkou KGB? Který z Čechů byl jako… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.