Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 knihy V šedých tónech

Příběh patnáctileté Liny a její rodiny začíná v roce 1941, kdy se u nich objevuje tajná sovětská policie. Místo umělecké školy je hlavní hrdinka společně s matkou s bratrem deportována do pracovního tábora a začíná jejich boj o přežití.

Boj o život a zachování lidskosti


Píše se rok 1941. Lině je patnáct let a těší se, že po prázdninách půjde na uměleckou školu. Ale jednoho večera k nim domů vrazí sovětská tajná policie a společně s její matkou a malým bráškou ji odvlečou pryč. Čeká je deportace do pracovních táborů na Sibiři.

Lina se musí naučit bojovat o život, přijímat obtížná rozhodnutí, spolknout ponižování a bití a hlavně nenechat se zlomit, udržet si vlastní lidství. A to se jí daří díky své rodině a také lásce k výtvarnému umění. I přes ohromné riziko si kreslí a zapisuje, co všechno ona a ostatní lidé okolo ní zažívají. Nejdříve kreslí, protože doufá, že se díky obrázkům a vzkazům podaří jejímu otci je najít a zachránit. Později proto, aby uchovala paměť národa a vzdala tak poctu tisícům nevinných lidí, kteří byli odsouzeni k smrti, ať už okamžité při popravách, nebo pomalejší v pracovních táborech.
Linin pohnutý příběh je plný lidské krutosti a nenávisti, ale zároveň lásky a naděje. Otázkou zůstává, zda naděje a láska dokáží udržet člověka při životě a s hlavou vztyčenou dostatečně dlouho…

Ve spolupráci s nakladatelstvím CooBoo patřícím
pod společnost Albatros Media vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu V šedých tónech.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Vyhrajte příběh naděje a lásky na pozadí boje o přežitíDo soutěže bylo odesláno 1596 tipů.

Kdo vyhrál?

Milan (1597), vercadole (1601), alenam (1602)

Správná odpověď

Kolik mladších sourozenců má Ruta Sepetysová?
oba sourozenci jsou starší
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeV šedých tónech (Sepetysová, Ruta)
Píše se rok 1941. Lině je patnáct let a těší se, že po prázdninách půjde na uměleckou školu. Jednoho večera k nim domů ale vrazí sovětská tajná policie a společně… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.