Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 knihy Z Paříže do Paříže

Bratři Joseph a Maurice si žijí normální život plný dětských radostí, dokud se nezačne stupňovat nátlak na židovské obyvatelstvo a nemusí začít nosit žluté hvězdy. Jejich otec se proto jednoho dne rozhodne, že je pošle za jejich bratry do svobodné zóny na jihu Francie… Podaří se bratrům dosáhnout cíle?

Cesta za svobodou


Z Paříže do PařížeNeuvěřitelný, avšak pravdivý příběh začíná v okupované Paříži, kde dva bratři Joseph a Maurice tráví čas jako ostatní kamarádi školou, pouličními hrátkami i lumpárnami. Až do dne, kdy musína kabátě začít nosit žlutou hvězdu. Pak se situace zásadně změní. Nacisté pořád přitvrzují, Židům jde o život, a tak tatínek rozhodne: kluci musí pryč. Okamžitě, sami, bez papírů, mají odjet nočním vlakem, nějak se dostat přes demarkační čáru a pak za staršími bratry do svobodné zóny na jih Francie. Vydávají se tedy na nebezpečnou cestu, téměř bez peněz, vybaveni jen svou bystrostí, statečností a instinktem. Nikdo netuší, že potrvá ještě tři roky, než válka skončí, ani zda se všichni znovu setkají. Joseph Joffo sepsal dojemný a prostý příběh své rodiny v roce 1971, od té doby byl přeložen do desítek jazyků a dvakrát zfilmován.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Mladá fronta vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou knihu Z Paříže do Paříže vyhrát.


 


Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:


Zahrajte si o příběh židovských bratrůDo soutěže bylo odesláno 1413 tipů.

Kdo vyhrál?

00Marie99 (1415), kopretinar (1415), dohamar (1416)

Správná odpověď

Jak staří jsou bratři?
Joseph 10 let, Maurice 12 let.
Doporučení:

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeZ Paříže do Paříže (Joffo, Joseph)
Neuvěřitelný, avšak pravdivý příběh začíná v okupované Paříži, kde dva bratři, desetiletý Joseph a dvanáctiletý Maurice, tráví čas jako ostatní kamarádi školou, pouličními hrátkami i lumpárnami. Až do dne, kdy… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.