Naučte se fotografovat dobře

zobrazit info o knize
Nakladatelství Zoner Press
Vydáno   1/2023
ISBN 978-80-7413-086-1
Překlad Paleček, Tomáš
Vydání 8. dotisk 1. vydání
Počet stran 400
Vazba lepená brožura
Doporučená cena 439 Kč

O knize

Pro velký zájem čtenářů vydáváme v roce 2023 nový, již 8. dotisk této populární fotografické knihy.
Bryan Peterson, autor bestsellerů o (digitální) fotografii, shrnul své předchozí knihy do jediné praktické příručky, která tak obsahuje nejlepší části z publikací (všechny vyšly v češtině ve vydavatelství Zoner Press): Naučte se vidět kreativně (4. vydání, zcela rozebráno), Naučte se exponovat kreativně (4. vydání), Naučte se fotografovat digitálně (2. vydání, zcela rozebráno), Portrét – naučte se fotografovat kreativně (3. vydání, zcela rozebráno), Naučte se používat expoziční čas kreativně (2. vydání, zcela rozebráno) a Naučte se fotografovat detail kreativně (vydáno 2010, zcela rozebráno). Jak je z předchozího výčtu vidět, většinu publikací již není možné sehnat jinak než alespoň v tomto sborníku.
Publikace obsahuje všechny praktické rady a doporučení, které potřebuje začínající až středně pokročilý fotograf znát. Od základních informací o digitální fotografii přes vysvětlení, jaké nastavení expozice volit pro získání působivých snímků, až po rady, jak fotografovat scény s pohybem. V samostatných kapitolách předvádí autor fotografování lidí, portrétů, makra a detailu, krajiny a přírody. Závěr publikace je věnován několika zajímavým efektům, kterými mohou své fotografie oživit ti, kteří rádi zkoušejí netradiční postupy.
Mezi nesporné výhody knih Bryana Petersona patří způsob jeho vysvětlování, který vychází z dlouhodobé fotografické praxe a zkušeností školitele uznávaného po celém světě. Výklad nevyžaduje žádné předchozí znalosti, knihu mohou dobře použít i naprostí začátečníci, ale díky množství praktických rad a podrobně popsaným ukázkám ji využijí i zkušení fotografové.

Doporučení:
Share

Související články