Šokující smrt Marilyn Monroe

Poslední měsíce života slavné hvězdy

zobrazit info o knize
Nakladatelství Leda
Vydáno   11/2021
ISBN 978-80-7335-723-8
Překlad Oplištilová, Lucie
Vydání 1.
Počet stran 496
Vazba vázaná
Formát 145×225
Doporučená cena 388 Kč

O knize

Konec života Marilyn Monroe se přiblížil ve chvíli, kdy slunce zalilo kapotu luxusního Lincolnu Continental, který vyjel z letiště v Los Angeles a zamířil přes Santa Moniku dál na sever.
Důležití muži v jejím životě, ona klika báječných a slavných mužů, kdysi jí tak bezmezně oddaných a zcela okouzlených, zatím prošla zlověstnou proměnou. Když naleštěný lincoln zpomalil, aby zabočil doprava na bulvár San Vicente a pak do centra Los Angeles, byl ten nejvyděšenější z Marilyniných milenců už skálopevně přesvědčen o nutnosti provést plán, který situaci vyřeší.
To, co uslyšel v prvních minutách krátké cesty, ho přesvědčilo, že jediným řešením je Marilynina smrt. Její neochota mlčet byla pro jednoho z nejmocnějších mužů světa mimořádně nebezpečná. Marilyn už pro něj nepředstavovala mámivý sen ani opojnou fantazii, ale jen noční můru.
V sobotu 4. srpna 1962 odpoledne, kdy nad pobřežím svištěl „ďábelský vichr“ z kalifornských hor, pohlíželi jistí odhodlaní jedinci na nejzářivější hollywoodskou hvězdu a nejkrásnější ženu světa, novodobou Helenu Trójskou, se zlověstným odporem…

Doporučení:
Share

Související články