Digitální fotografie

Krok za krokem k profesionální fotografii

zobrazit info o knize
Nakladatelství Zoner Press
Vydáno   8/2021
ISBN 978-80-7413-438-8
Překlad Teichmanová, Klaudia
Vydání 1.
Počet stran 272
Vazba brožovaná
Formát 152×224
Doporučená cena 398 Kč

O knize

Nová kniha Digitální fotografie od Scotta Kelbyho přináší ty nejlepší tipy a rady, jak dosáhnout profesionálních snímků.
Autor v knize otevírá spoustu témat, které nás můžou při fotografování potkat. V knize je zahrnuto vše od příprav k fotografování, přes výběr objektivů pro konkrétní situaci až po samotné focení, kde nám autor ukazuje několik svých ověřených postupů.
Dozvíme se tu spoustu obecných rad, např. jak dosáhnout perfektně ostrých snímků, jak fotografovat krajinu a k čemu nám poslouží např. polarizační filtr nebo jak vyfotografovat oblíbené turistické destinace bez lidí. Nechybí tu ani kapitola o fotografování portrétů, jak fotit s odraznou deskou nebo jak využít blesk na maximum. Kapitola týkající se práce s blesky je obzvlášť přínosná, protože jak sám autor zmiňuje – tohle téma řeší téměř každý z nás. Scott Kelby nás provede také světem svatební fotografie, a ukáže nám, které fotografie nesmí v albu chybět, a jak zachytit tyto vzácné chvíle s co největším kouzlem.
Na několika stranách máme možnost nasát sportovní atmosféru a načerpat inspiraci pro fotografování různých utkání a zápasů. Pak se také dozvíme praktické rady jak na panorama, HDR snímky, fotky na černém pozadí, focus stacking nebo třeba produktovou fotografii – a mnohem dalšího. Spousta užitečných tipů vás čeká např. v kapitole jak/kde tisknout vaše fotografie.
Na závěr nechybí ani oblíbené „recepty” na fotky, které jsou u čtenářů tolik oblíbené.
Tahle knížka vám nedá spát a už při čtení dostanete chuť vyrazit fotit!

Doporučení:
Share

Související články