Poslední rivalka Coco Chanel

zobrazit info o knize
Nakladatelství Metafora
Vydáno   11/2020
ISBN 978-80-7625-099-4
Překlad Kotábová, Věra
Vydání 1.
Počet stran 368
Vazba vázaná
Formát 133.2×206
Doporučená cena 399 Kč

O knize

Světu módy vládne v roce 1938 Paříž, ale té vládnou dvě královny…
Legendární rivalita Coco Chanel a Elsy Schiaparelli přinesla světu úchvatné módní kreace a také výrazně ovlivnila mnoho životů.
Mladá Američanka Lily Sutterová přijíždí v roce 1938 z Londýna do Paříže, aby přišla na jiné myšlenky po tragické smrti milovaného manžela. Její mladší bratr, který je v Paříži na stáži a právě prožívá velkou lásku s vyhlášenou pařížskou krasavicí, ji vezme do salonu Elsy Schiaparelli – návrhářky z bohaté italské židovské rodiny, která se pohybuje v levicových kruzích a otevřeně podporuje antifašisty.
Lily nadchne oslnivý svět elegantní módy i návrhářka sama. Brzy se seznamí i s její rivalkou Coco Chanel, která se na rozdíl od Elsy vypracovala z naprosté chudoby a neváhá využívat své kontakty s německým režimem pro vlastní prospěch. Lily se zapojuje do jejich světa a sleduje souboj dvou žen, pro něž je móda vším.
Zatímco v Paříži vznikají nádherné módní kolekce, všude kolem se schyluje k válce s Německem a válečné soukolí již brzy ovlivní i zářivý svět pařížské módy.
Příběh plný lásky, zápolení, loajality a vášně.

Doporučení:
Share

Související články