Zlínsko z nebe / Zlínsko from Heaven

zobrazit info o knize
Nakladatelství Cesta domů
Vydáno   9/2017
ISBN 978-80-87724-88-0
Vydání 1.
Počet stran 112
Vazba vázaná
Formát 250×170
Doporučená cena 499 Kč

O knize

Jsme tady s další skvělou knihou, která představuje krajinu Zlínska očima dravého ptáka. Na unikátních snímcích uvidíte zajímavé začlenění obcí do okolní přírody, propracované řazení staveb, skvostná zákoutí krajiny a předkládá jedinečný pohled na dobře známá místa, která při pohledu shora mohou přinášet zcela nový prožitek.
Proč vlastně taková kniha? Určitě proto, že kniha je je trvalou hodnotou. Stala se památkou na současnou podobu krajiny, ve které žijeme. Zcela jistě si najde cestu do rodinných knihoven, kde bude zaujímat čestné místo. Výborně se hodí jako nádherný a kvalitní dárek nejen lidem, kteří zde žijí nebo žili, ale všem, kteří mají ke krajině Zlínska vztah.
A na co všechno se kniha zaměřila? Nemohli jsme vynechat centrum Zlína, k vidění je hned na začátku knihy náměstí Míru a Zlínský zámek. Dále si můžete prohlédnout kostel na křižovatce ulic Dlouhá a Štefánikova nebo kongresové a univerzitní centrum. Zcela unikátní je pohled na Baťovské domky, které jsou pro Zlín tak typické. Jejich výsev je opravdu veliký. Potěší také pohled na Jižní Svahy, kde je krásně vidět, že jsou zasazené uprostřed zeleně a obklopené lesy a loukami. Velmi zajímavou stavbou je Kostel sv. Cyrila a Metoděje v Bratřejově, který zaujme svými gotickými prvky. Další fotky znázorňují také okolní města – Vizovice, Napajedla, Otrokovice, Luhačovice, Slavičín, Valašské Klobouky, Brumov-Bylnice a Slušovice. Také okolní vesnice blízko Zlína stojí za shlédnutí.
U každé fotografie najdete popisek s informací, o který objekt se jedná. Všechny texty jsou uvedeny dvojjazyčně - v češtině a angličtině.

Doporučení:
Share