Žluté oči krokodýlů

zobrazit info o knize
Nakladatelství Jota
Vydáno   3/2011
ISBN 978-80-7217-822-3
Vydání 1.
Počet stran 608
Vazba pevná s přebalem
Formát 130x200
Edice Beletrie
Doporučená cena 398 Kč

O knize

Kniha je rodinnou ságou, která zachycuje především vztah mezi dvěma sestrami.

Čtyřicátnice Iris, velmi krásná, bohatá, elegantní Pařížanka. Kdysi skvělá studentka, jíž se po svatbě život změní v planý a marný kolotoč společneských událostí. Iris se nudí a sní o tom, že se stane někým jiným.

Joséphine je historička specializující se na studium 12. století. Není tak krásná jako její sestra, ani tak dobře zajištěná. Je vdaná, má dvě dcery, žije na pařížském předměstí a tvrdě se protlouká životem.

Iris si na jedné nudné večeři vymyslí, že píše román. Pohlcena svou lží, přesvědčí sestru, aby napsala knihu, kterou Iris podepíše svým jménem.

Joséphine, již opustil manžel, pod tíhou dluhů souhlasí. Už od dětství je zvyklá se své krásné sestře ve všem podřizovat.
Kvůli podvodnému sestřinu plánu se ocitne v labyrintu komplikovaných lží a předstírání. Její román se stává bestsellerem a Joséphine začíná trpět tím, že ji nikdo neocení. Všechny tyto životní překážky ji však nutí k vnitřnímu růstu a zjištění, kým vlastně je.

Události, v jejichž důsledku se osudy obou sester dramaticky změní, se dávají pozvolna, ale neúprosně do pohybu…

Román zaznamenal ve Francii obrovský úspěch, prodalo se ho přes milion kusů, roku 2006 získal Prix de Maison de la Presse a v roce 2008 byl 6. nejlépe prodávanou knihou.

První část volné trilogie, na niž navazují další dva romány - Pomalý valčík želviček a Veverky z Central Parku bývají v pondělí smutné.

Autorka, Katherine Pancolová, se narodila roku 1954 v Casablance v Maroku, odkud jako pětiletá odešla do Francie. Vystudovala literaturu a zpočátku působila jako učitelka francouzštiny a latiny, poté se začala věnovat žurnalistice. Když pracovala pro Paris-Match a Cosmopolitan, všiml si jí jeden vydavatel, který ji vybídl, aby začala psát. Získala cenu Nejlepší autor 2007 nakladatelství Gorodets Publishing v Moskvě.
Autorčina nahlédnutí do lidské psychiky, zejména ženské, jsou úžasná a přesná. Její smysl pro detaily často dokáže výborně proložit ironií. Klíčem k jejímu fenomenálnímu úspěchu je ale zejména dar zlepšit lidem náladu: inspirovala mnoho žen k tomu, aby se odvážily být samy sebou a zachovat si pozitivní vztah k životu.

Vyšlo 30. března 2011.

608 stran | vázaná s přebalem | 130 × 200 mm

Doporučení:
Share

Související články