Čtení nejen do předvánočního času

advent_ve_starem_dome
Obyvatelé starého domu prožívají před Vánoci situace, které všichni dobře známe. Přečtěte si knihu Advent ve starém domě od Hany Pinknerové a Adély Joworek. Ve 24 kapitolách se seznámíte s osudy různých lidí, jejich radostmi i starostmi.

Advent ve starém domě je kniha krásná a neobyčejná. Proč? Krásná proto, že obyvatelé starého domu se velmi podobají nám. I my – tak jako hlavní hrdinka knížky, laskavá a mezi sousedy oblíbená Alice – zažíváme před Vánoci velká očekávání, radosti, námahu i zklamání. I my někdy sbíráme odvahu, než druhým projevíme náklonnost a lásku. I nám se v životě dostává něžných poselství, že dobro se skrývá v každém z nás. Neobyčejná proto, že ve čtyřiadvaceti příbězích plných hořkosladkých emocí s jedinečnou předvánoční atmosférou dává Hana Pinknerová poprvé prostor své dceři Adéle Jaworek. Knížka mezi řádky obsahuje i spoustu adventních tipů. Od návodu na vlastní adventní kalendář přes přípravu charitativního bazaru až po rady, jak udržet přátelské vztahy se sousedy. Srdce nejedné čtenářky zjihne ve chvíli, kdy se ze zamračených bručounů vyklubou muži s city – rozhodní a zároveň něžní. Potěšte se vypravěčským umem Hany Pinknerové a Adély Jaworek. Advent ve starém domě stojí rozhodně za to.

Advent ve starém domě

Autorky: Adéla Jaworek, Hana Pinknerová

Počet stran: 176
Vazba: brožovaná
Formát: 115×200 mm
ISBN: 978-80-7566-515-7
Doporučená cena: 249 Kč

Knihu Advent ve starém domě vydalo Karmelitánské nakladatelství.

O autorkách

Hana Pinknerová (*1963) je křesťansky orientovaná spisovatelka a publicistka. Vystudovala pedagogickou fakultu obor čeština, hudební výchova. Je vdaná, žije v Brně, kde provozuje malé knihkupectví a galerii. Působí také v řadě křesťanských médií. V Karmelitánském nakladatelství jí vyšly bestsellery – oblíbené knížky fejetonů Budu asi lítat, Co Bůh šeptá maminkám, Dneska jsem to stihla, Jedno potěšení týdně, Smím být něžná, To pravé místoŽivot v tempu andante a mnohé další. Hana Pinknerová je žena mnoha talentů. Ráda jí, a proto dobře vaří. Je zvědavá, a proto ráda naslouchá lidem. Ráda čte, možná proto provozuje knihkupectví. Kromě toho taky píše knížky, přednáší na různá témata, jezdí na koloběžce a zkouší zase hrát na klavír. Baví ji život a hledání Božích milostných vzkazů.

Adéla Jaworek je mladší dcera Hany Pinknerové. Certifikovaná trenérka tanečních sportů vystudovala žurnalistiku a mediální studia na Masarykově univerzitě v Brně. Založila taneční školu „Tancování s Adélkou“, vede kroužky pro děti a taneční kurzy pro dospělé. Advent ve starém domě je její literární premiérou.

Zdroj informací: Cirkev.cz


Karmelitánské nakladatelství (KNA) bylo založeno v roce 1991 mužským řádem karmelitánů se sídlem v klášteře v Kostelním Vydří. Působnost KNA se během času rozšiřovala a od konce 90. let minulého století se stalo lídrem na trhu s křesťanskou a katolickou knižní produkcí. V roce 2016 se sídlo společnosti přesunulo do Prahy a od 1. března 2019 je jediným vlastníkem KNA Česká biskupská konference.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeAdvent ve starém domě

Jaworek, Adéla - Pinknerová, Hana

Karmelitánské nakladatelství, 2023

Napsat komentář