Tragikomický román o ženách

bozidara
Nenechte si ujít tragikomický román Božidara o komplikovaných rodinných vztazích od Veroniky Hurdové v audio podobě. Každá matka chce pro svou dceru jen to nejlepší. Jenže soužití několika generací žen vždy nemusí být zrovna idylické.

Jaký život bys žil/a, kdyby ti byla všechna musíš a nesmíš u prdele?

Božidara vede sice možná zvláštní, nicméně poklidný život. Když se jednoho dne na prahu její chalupy zjeví skoro dospělá vnučka Rosie s žádostí o azyl na dobu neurčitou, ani jedna z nich netuší, do jaké míry se jejich všednost od základu změní. Zatímco Božidara se musí vypořádat s tím, že její mnohaletou samotu narušila druhá bytost, Rosie se zkouší zbavit okovů, které jí nasadila máti Milada trvající na přespříliš dokonalém životě, v němž je každá vteřinka předem naplánovaná. Po společně stráveném loudavém létě však před oběma vyvstanou dvě zásadní otázky. Vrátí se Rosie na gymnázium, aby dokončila maturitní ročník? A kam každý podzim její babička na půl roku mizí, aniž o tom kdokoli z rodiny něco ví?

Tragikomický román vypráví o třech generacích žen a jejich složitém soužití. Přestože se snažíme být nejlepšími matkami, jak jen to jde, pokaždé to nutně nevede k idyle.

Božidara (audiokniha)

Autorka: Veronika Hurdová
Interpretka: Valerie Zawadská

Délka: 19 hodin 15 minut
Vazba: CD
EAN: 8594169485256
Doporučená cena: 549 Kč

Audioknihu Božidara vydalo nakladatelství OneHotBook. Poslechněte si ukázku.

O autorce

Veronika Hurdová je autorkou 14 knih pro děti i dospělé (např. Agnes a zakázaná horaAgnes a ostrov Stínů, Krkavčí matka? či Jak přežít těhotenství). Dny tráví se svými třemi dětmi, které učí doma a hodně s nimi cestuje, noci psaním blogu Krkavčí matka, který byl oceněn Křišťálovou lupou. Své úvahy o životě i smrti sdílí nejen prostřednictvím psaní, ale i na besedách. Má ráda beachvolejbal, hraje na klavír, na ukulele a dobrovolničí na farmách po světě. Nyní žije se svým mužem Petrem v Praze a těší se, kam je spolu život zavane.

Zdroj informací: nakladatelství OneHotBook

O interpretce

Valerie Zawadská se narodila ve Šternberku na Moravě. Rodiče pracovali v zemědělství, a proto se často stěhovali. V Loučné nad Desnou začala jako žákyně třetí třídy navštěvovat taneční, pěvecký a recitační kroužek a ve dvanácti se zapojila do dětského divadelního souboru. Na gymnáziu v Šumperku, které studovala od roku 1973, založila další amatérský ansámbl a věnovala se i divadlu malých forem. Je několikanásobnou vítězkou recitační soutěže Neumannovy Poděbrady. Po maturitě nastoupila jako elév do místního Severomoravského divadla, o rok později začala studovat DAMU. Angažmá obdržela v chebském Západočeském divadle (1982–1986) a posléze v Městských divadlech pražských (1986–1993). Od 90. let je na volné noze, hostuje na řadě scén a vedle TV rolí se věnuje práci pro rozhlas. Hrála téměř v 60 filmech, inscenacích a seriálech, ale vrcholnou popularitu jí vynesl dabing. Držitelka šesti ocenění v anketě TýTý i tří Cen Františka Filipovského od roku 2008 vyučuje (jevištní řeč, umělecký přednes, rétoriku i herectví) a věnuje se rovněž charitě.

Zdroj informací: nakladatelství OneHotBook


Nakladatelství OneHotBook vydává audioknihy současných světových a českých autorů i moderní literární klasiku a osobitou tvorbu pro děti. Audiokniha v podání OneHotBook není pouhým převyprávěním knihy, ale interpretačním uměním vzniklým ze spolupráce režisérů s pečlivě vybranými herci; zvukovou adaptací, jejíž náladu podkreslují atmosférické zvuky i ruchy a původní skladby vytvořené na míru daného díla.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeBožidara (audiokniha)

Hurdová, Veronika

OneHotBook, 2023

Napsat komentář