Zahrajte si o příběh plný naděje i nepochopení

cekani-na-spoust
Osm různých příběhů, propojujících se během sedmdesáti let. Jak mohou naše rozhodnutí ovlivnit životy druhých, někdy i cizích lidí? A je pravda, že nikdy není pozdě na smíření a odpuštění?

Kronika špatných rozhodnutí i naděje

Jsme v tom všichni spolu, ale nakonec každý sám za sebe…

Na dovolené u moře, v autě uprostřed kolony nebo třeba na půdě pohřebního ústavu se odehrává děj románu Čekání na spoušť, rafinovaně spletený z osmi příběhů, mezi nimiž se klene několik desítek let. Osm mužů a žen spojuje tu řidší, tu hustší předivo vztahů, o kterých oni sami často nemají ani ponětí. Patří k sobě, jsou svým způsobem rodina, přesto se míjejí. Jejich slova a činy ovšem mnohdy zásadně ovlivňují životy těch druhých. Každý vypráví svůj příběh z vlastní perspektivy, všichni se snaží dodat svému životu smysl, někteří si však při tom lžou do kapsy anebo jim leccos uniká. Konečný verdikt nad jednotlivými výpověďmi i jejich celkový výklad je tak v našich rukou, přičemž jisté je pouze jedno – že nudit se při poslechu tohoto mnohohlasého vyprávění věru nebudeme…

V pořadí třetí autorčina próza opět nabízí příběh, který je stejně tak poutavý jako důmyslně vystavěný.

 

Čekání na spoušť

Autorka: Lidmila Kábrtová

Vydalo: vydavatelství OneHotBook
Interpreti: Anna Fixová, Dita Kaplanová, Johanna Tesařová, Kristýna Podzimková, Martin Zahálka, Petr Pochop, Robert Mikluš, Tereza Vítů
Délka: 6 hodin 11 minut
Vydáno: 11/2021
EAN: 8594169484396

Přečtěte si více o audioknize Čekání na spoušť, kterou do soutěže věnovalo vydavatelství OneHotBook. Poslechněte si také krátkou ukázku.

 

OneHotBook

Vydavatelství OneHotBook vydává audioknihy současných světových a českých autorů i moderní literární klasiku a osobitou tvorbu pro děti s kompletní profesionální produkcí zahrnující dramaturgii, režii, hudbu, postprodukci a design. Audiokniha v jejich podání není pouhým převyprávěním knihy, ale interpretačním uměním vzniklým ze spolupráce režisérů s pečlivě vybranými herci; zvukovou adaptací, jejíž náladu podkreslují atmosférické zvuky i ruchy a původní skladby vytvořené na míru daného díla.

 

O autorce

Lidmila Kábrtová (* 1971) vystudovala žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze a později také marketingovou komunikaci na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Několik let se věnovala žurnalistice, ale pak se zaměřila na oblast PR, v níž pracuje už přes dvacet let. Je autorkou rozhlasové hry pro děti Šedivák, za jejíž scénář získala ocenění v soutěži Českého rozhlasu, a napsala také několik her v rámci projektu Minutové hry na ČRo 3 – Vltava. Knižně debutovala experimentální prózou Koho vypijou lišky (2013), za svou druhou knihu, povídkovou sbírku Místa ve tmě (2018), obdržela v roce 2019 Výroční cenu Nadace Český literární fond. V roce 2021 jí v nakladatelství Host vyšel román Čekání na spoušť. Přečtěte si náš rozhovor, který vznikl po vydání prvotiny.

Zdroj informací: OneHotBook

 

Vyhrajte audioknihu Čekání na spoušť

V osmi příbězích se vzájemně prolínají příběhy osmi mužů a žen. Během sedmdesáti let, o kterých autorka vypráví, se životy hrdinů prolínají, aniž by si to mnohdy uvědomovali. Jakým způsobem mohou naše nepříliš důležitá rozhodnutí ovlivnit druhé, někdy i cizí lidi? Každá z hlavních postav vypráví svůj příběh z vlastní perspektivy, propojení přitom nalezneme až na samém konci.

Ve spolupráci s vydavatelstvím OneHotBook vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou vyhrát audioknihu Čekání na spoušť, kterou si stáhnete z portálu Audiolibrix. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o audioknihu Čekání na spoušť
probíhá od 26. listopadu do 9. prosince 2021.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 3 stažení audioknihy Čekání na spoušť

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeČekání na spoušť (audiokniha)

Kábrtová, Lidmila

OneHotBook, 2021

Napsat komentář