Zasoutěžte si o těžký návrat válečného veterána

Zdivocela-zeme_audio_perex
Válečný hrdina Antonín Maděra se jako jeden z mála vrací domů, kde se stává správcem velkostatku a při chovu milovaných koní chce zapomenout na útrapy války. Bude se však muset vypořádat s celou řadou překážek, což si můžete sami poslechnout.

Kovbojové z krušnohorského pohraničí

Ovdovělého českého pilota a válečného hrdinu Antonína Maděru, který se vrací domů v uniformě RAF a s hodností podplukovníka, ty nejtěžší zkoušky teprve čekají. Řízením osudu se z něho stává správce velkostatku v česko-německém pohraničí, odkud bylo krátce předtím vyhnáno německé obyvatelstvo a kam se nyní stahuje množství pochybných existencí a bezohledných zlatokopů. Milovník koní a jeden z mála navrátivších se rodáků se musí vypořádat nejen s partou rodokapsy odkojených mladíků, kteří si tu hrají na kovboje, ale též s úklady celé řady závistivců, válečných zločinců a nových mocipánů. A při tom všem ještě postavit na nohy vydrancovanou usedlost, která pranic nevynáší a kde je všeho nedostatek, dokonce i obyčejné vody…

 

Zdivočelá země

Autor: Jiří Stránský

Vydavatel: vydavatelství OneHotBook
Interpret: Marek Holý
Délka: 15 hodin 7 minut
Vydáno: 7/2021
EAN: 8594169483450

Přečtěte si více o audioknize Zdivočelá země, kterou do soutěže věnovalo vydavatelství OneHotBook. A nezapomeňte si také poslechnout krátkou ukázku a přečíst náš článek o knižní předloze.

Vydavatelství OneHotBook vydává audioknihy současných světových a českých autorů i moderní literární klasiku a osobitou tvorbu pro děti s kompletní profesionální produkcí zahrnující dramaturgii, režii, hudbu, postprodukci a design. Audiokniha v jejich podání není pouhým převyprávěním knihy, ale interpretačním uměním vzniklým ze spolupráce režisérů s pečlivě vybranými herci; zvukovou adaptací, jejíž náladu podkreslují atmosférické zvuky i ruchy a původní skladby vytvořené na míru daného díla.

 

O autorovi

jiri-stranskyJiří Stránský (1931–2019) jako potomek významného pražského patricijského rodu nemohl z politických důvodů ani odmaturovat na gymnáziu a v roce 1953 byl zatčen, obviněn z velezrady a po vykonstruovaném procesu strávil několik let v pracovních táborech. Roku 1960 byl amnestován a vystřídal několik dělnických profesí, ve stejné době navázal spolupráci s filmovým studiem Barrandov. V roce 1974 byl za údajné rozkrádání odsouzen na tři a půl roku do vězení, nakonec jej podmíněně propustili po odpykání poloviny trestu. Po roce 1989 začal publikovat mimo jiné v Lidových novinách a stal se spisovatelem z povolání. Je autorem řady próz (Štěstí, Zdivočelá země, Aukce, Přelet, Stařec a smrt, Oblouk, Tóny, Balada o pilotovi, Štěstí napodruhé ad.), v nichž primárně zpracovával autobiografické zážitky či příběhy zprostředkované spoluvězni, přáteli apod., a také scénářů k seriálům a filmům (nezřídka natáčeným podle jeho knižních předloh) nebo knih pro děti. Čtrnáct let stál v čele Českého centra Mezinárodního PEN klubu a za jeho dílo i občanské postoje se mu dostalo mnoha významných ocenění (např. Cena Karla Čapka, skautský Řád Stříbrného vlka, titul Rytíř české kultury, Cena Arnošta Lustiga).
(Zdroj informací a fotografie: vydavatelství OneHotBook)

 

Vyhrajte audioknihu Zdivočelá země

Podplukovník Antonín Maděra se ze západní fronty vrací do rodné obce Svatý Štěpán v pohraničí Krušných hor, kterou jeho rodina kdysi musela opustit. Stává se správcem velkostatku a záhy zjišťuje, že parta mladých kluků, kteří si na statku hrají na kovboje, bude jeho nejmenší problém. Postavit na nohy vydrancovanou usedlost, a přitom ještě bojovat s mocipány a řadou závistivců, nebude jednoduché, ale Maděra je odhodlán uspět. Zda se mu to podaří, si můžete poslechnout v audio verzi příběhu Jiřího Stránského. Možná jste o tomto románu slyšeli díky televiznímu seriálu, kde hlavní roli ztvárnil Martin Dejdar, a také díky stejnojmennému celovečernímu filmu.

Ve spolupráci s vydavatelstvím OneHotBook vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou vyhrát audioknihu Zdivočelá země, kterou si stáhnete z portálu Audiolibrix. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o audioknihu Zdivočelá země
probíhá od 29. října do 11. listopadu 2021.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 3 stažení audioknihy Zdivočelá země

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeZdivočelá země
Audiokniha

Stránský, Jiří

OneHotBook, 2021

Napsat komentář