Zahrajte si o průvodce přírodními jevy

Prirode na stope_uvodni
Víte, jak s jistotou určit, že se blíží déšť, nebo jak i bez hodinek poznat, kolik je hodit? Mnohé odpovědi najdete v přírodě, stačí jen vědět, na co se dívat. A právě to se dozvíte v knize, o kterou si můžete u nás zasoutěžit!

Co vše se dá vyčíst z přírody

Jakmile vykročíme ze dveří, obklopí nás příroda.

Všude probíhají tisíce malých i velkých dějů, které jsou často fascinující a krásné – pokud si jich vůbec všimneme. V dobách minulých bylo životně důležité je rozpoznat, dnes se spoléháme na odborníky a sledujeme předpověď počasí.

Peter Wohlleben nás ve své knize zve, abychom se sami stali odborníky, abychom se důkladně rozhlíželi kolem sebe a dokázali rozklíčovat znamení, která nám poskytují vítr, mraky, rostliny a živočichové. Ze sedmikrásek se tak mohou stát naši domácí „meteorologové“ a podle měsíčku lékařského zase třeba poznáme, kolik je hodin. Autor vyvrací mýty a poskytuje vědecké vysvětlení některých známých pranostik. Fakta přitom nepodává nudně, všímá si jejich užitečnosti na zahradě a využitelnosti při pobytu v přírodě.

 

Přírodě na stopě

Autor: Peter Wohlleben

Vydalo: nakladatelství Kazda
Překlad: Dagmar Heeg
Počet stran: 160
Vazba: pevná
Vydáno: 11/2020
ISBN: 978-80-7670-000-0

Přečtěte si více o knize Přírodě na stopě, kterou do soutěže věnovala společnost Knihcentrum. A nezapomeňte také na náš článek nebo si prohlédněte několik ukázkových stran: ukázka 1, ukázka 2 a ukázka 3.

logo-Knihcentrum

Knihcentrum.cz je internetové knihkupectví, které nabízí sci-fi, detektivky, thrillery, fantasy, učebnice, kuchařky, pohádky, průvodce, knihy pro děti a mládež a levné knihy.

 

O autorovi

Peter Wohlleben (nar. 1964) se chtěl už jako dítě stát ochráncem přírody. Vystudoval lesnictví a pracoval víc než dvacet let jako úředník zemské lesní správy. Aby mohl realizovat své představy o ochraně životního prostředí, zaměstnání opustil. Dnes řídí ekologické lesní hospodářství v regionu Eifel v Porýní, kde usiluje o návrat pralesů. Je zván do mnoha televizních pořadů, přednáší, pořádá semináře a píše knihy o lese a ochraně přírody. Je autor bestselleru Tajný život stromů.
(Zdroj informací: společnost Knihcentrum)

 

Vyhrajte knihu Přírodě na stopě

Chcete skutečně porozumět přírodě a procesům a dějům, které se v ní odehrávají? Pokud se důkladně rozhlédnete kolem sebe a víte, na co se zaměřit, prozradí vám okolní prostředí řadu zajímavých věcí. Podle oblohy poznáte, jaké bude počasí, stejně jako podle některých květů, které se preventivně zavírají, aby nenavlhnul pyl uvnitř. Podle měsíčku lékařského zase snadno určíte, kolik je hodin, když u sebe nemáte zrovna hodinky. A to je pouze zlomek toho, co vás naučí kniha Petera Wohllebena.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž, ve které dva z vás mohou knihu Přírodě na stopě vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Přírodě na stopě
probíhá od 12. do 18. září 2021.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 2 naučné knihy Přírodě na stopě

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizePřírodě na stopě
Jak pozorovat, chápat a využívat přírodní jevy nejen na zahradě

Wohlleben, Peter

Kazda, 2020

Napsat komentář