Phileas Fogg v sukni vyráží za dobrodružstvím

Cesta za tebou za 80 dni_uvodni
Romy se snaží zachránit knihkupectví svého strýce. Aby to dokázala, musí vyrazit na dobrodružný závod kolem světa. Zvládne ale objet Zemi dříve než její úhlavní nepřítel, který je, mimochodem, nehorázně přitažlivý?

Cesta kolem světa ve stylu Philease Fogga ve 21. století? Pro mladou Newyorčanku Romy je to jediná šance, jak vydělat peníze na záchranu strýcova malého knihkupectví. Když se ale ukáže, že jejím soupeřem v netradičním závodě je synovec hamižného domácího, kvůli kterému se Romy do tohoto dobrodružství pouští, vše se rázem komplikuje.

 

Cesta za tebou za 80 dní

Poznat svět i samu sebe, získat práci… a nezamilovat se.
Autorka: kc dyer
Přeložila: Lucie Rudová

Počet stran: 440
Vazba: brožovaná
Formát: 129×206 mm
ISBN: 978-80-7625-136-6
Doporučená cena: 399 Kč

Knihu Cesta za tebou za 80 dní vydalo nakladatelství Metafora v edici 7lásky.

 

Více o knize

Ramona Keen, které všichni říkají Romy, rodilá Newyorčanka odchovaná velkoměstem, sní o tom, že se zapíše ke studiu fotografie a že se jednou podívá do Paříže. Její sny ale zdaleka neodpovídají realitě všedních dnů. Namísto cestování a focení pracuje v pitoreskním knihkupectví svého strýce, kde se čaj pije po litrech a veškerá dobrodružství se odehrávají jen na stránkách knih z druhé ruky.

Když se v obchodě zjeví nový, zlý domácí se svým potměšilým synovcem v závěsu, Romyin poklidný život se začne hroutit jako domeček z karet. Vyhnout se výpovědi znamená přistoupit na trojnásobné nájemné, a to je něco, co si její strýc rozhodně nemůže dovolit. Jediné řešení je, že Romy získá dobře placenou práci, aby knihkupectví pomohla.

Po rychlém a dostatečně odstrašujícím pokusu o práci v obřím call centru sbírá Romy veškerou odvahu a uchází se o místo v agentuře ExLibris – exkluzivní cestovní kanceláři, která organizuje zájezdy na základě literárních příběhů. Romy připadne jeden z nejtěžších úkolů – připravit pro klienty itinerář dobrodružné výpravy podle klasické verneovky Cesta kolem světa za 80 dní.

Úkol je na hranici proveditelnosti, protože cestu musí osobně absolvovat přesně podle původní trasy Philease Fogga, nesmí použít letadla a na splnění úkolu má dokonce méně než původních 80 dnů. Pokud to zvládne, čeká ji pohádková finanční odměna a stálé zaměstnání.

Romy, která opustila NYC jen jednou v životě – v rámci školního výletu v osmé třídě, překoná svůj strach a vyrazí na cestu. Brzy zjistí, že má nečekaného soupeře – Dominic Madison, domnělý synovec domácího, který ohrožuje její i strýcovu budoucnost, usiluje o totéž. A má k tomu stejně dobrý důvod jako Romy.

Povede se Romy vyhrát závod a objet Zemi včas, aby zachránila knihkupectví? A co se stane, když zjistí, že člověk, který by měl být jejím úhlavním nepřítelem, ji nemístně přitahuje?

 

Ukázka z knihy

Cesta za tebou za 80 dni_ukazka

Prolistujte si celou ukázku.

 

Ohlasy

Kniha pro každého, kdo kdy toužil procestovat svět a hledat dobrodružství, lásku, bezpečí, nebezpečí, záhady – anebo sami sebe. Divoká a krásná pouť ve společnosti nejsympatičtější cestovatelky od dob Philease Fogga.

Diana Gabaldon, spisovatelka, autorka série Cizinka

Dyer se daří udržet a zaujmout čtenáře i popisy krajiny a pomalu se odvíjejícím sladkým, milostným příběhem.

Publishers Weekly

Dyer nabízí touto knihou čtenářům možnost zúčastnit se cesty okolo světa, která je zábavná a zároveň obohacující. Čtenáři mohou sledovat, jak Romy objevuje nejen nové obzory, ale také samu sebe.

Library Journal

Dyer ve svém románu bere čtenáře na cestu sebepoznání, které se rozpíná přes několik kontinentů, propojí několik různých kultur a citlivě se dotýká komplikovaných témat současnosti. Okouzlující příběh o ženě, která skrze cestování poznává samu sebe.

Kirkus Reviews

 

O autorce

Kc dyer miluje cestování a doslova proletěla svět při hledání fantastických příběhů. Když není na cestách, tráví čas v divočině Britské Kolumbie, kde ráda chodívá do lesa se svými psy a píše knihy. Je autorkou příběhů pro dospívající i dospělé. Více informací o ní i její tvorbě najdete na jejích webových stránkách.


Nakladatelství Metafora bylo založeno v roce 2001 a od té doby se zaměřuje zejména na literaturu překladovou, její autoři pocházejí ze všech koutů světa. Vydává ale i knihy českých spisovatelů a vybrat si můžete beletrii vážnou i veselou, thrillery i detektivky z minulosti, současnosti i budoucnosti, nebo knihy z oblasti esoteriky či východní filozofie.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeCesta za tebou za 80 dní
Poznat svět i samu sebe, získat práci… a nezamilovat se.

dyer, kc

Metafora, 2021

Napsat komentář