Zahrajte si o pátrání po unesené dceři milionáře

posledni-soud-perex
Patnáctiletá Monika je zvyklá na luxus a přepych, který jí dopřávají její bohatí rodiče, ale jak se k penězům dostali, to absolutně netuší. Dokud se nestane prostředkem k vydírání. Podaří se ji Honzovi Jarešovi zachránit?

Únos je jen špička ledovce

Soukromý detektiv pátrá po dívce Monice, zmizelé dceři obchodníka se zbraněmi, a odhalí při tom zločinecký řetězec, který vede od prostituce a vydírání až k obchodu s drogami a nájemným vraždám.

Část románu se odehrává v podsvětí, v bizarním a brutálním světě lidí na okraji společnosti, kam spadne z pohádkového světa přepychu a bezstarostné nudy patnáctiletá Monika. Někdo ji navykl na drogy, sexuálně ji zneužil, držel ji na tajném místě a vydíral jejího otce. Když už je vyděračský obchod uzavřen a Monika se dostane na svobodu, opět někdo překazí dodávku zbraní na Blízký východ a policie rozpráší s tím související gang pašeráků drog. Zdá se, že vše, co se v románu odehrává, je záležitostí tvrdých mužů, ale klíčem k odhalení největšího tajemství je žena.

Na první pohled decentní a útlocitná, ale ve skutečnosti náruživá, pomstychtivá a chladnokrevná. Manželství je po ni prostředkem k získání peněz a manžel je překážkou k získání všeho. Takoví jsou hrdinové románu, a než krvavé drama neodvratně dospěje k poslednímu soudu, obětí jejich vztahů, zájmů a bezcharakterního jednání se stane nevinná dívka.

 

Poslední soud

Autor: Pavel Frýbort

Vydalo: nakladatelství Šulc-Švarc
Počet stran: 352
Vazba: pevná
Vydáno: 8/2020
ISBN: 978-80-7244-450-2

Přečtěte si více o knize Poslední soud, kterou do soutěže věnovala společnost Knihcentrum.

logo-Knihcentrum

Knihcentrum.cz je internetové knihkupectví, které nabízí sci-fi, detektivky, thrillery, fantasy, učebnice, kuchařky, pohádky, průvodce, knihy pro děti a mládež a levné knihy.

 

O autorovi

Pavel Frýbort (* 20. května 1946 – † 27. března 2007) (vlastním jménem Pavel Hříšný) byl český novinář, scénárista, prozaik a dramatik. V Polsku studoval psychologii, poté na pražské Univerzitě Karlově, kde studium nedokončil. Nakonec absolvoval obor scenáristika na FAMU. Spolupracoval s Československým rozhlasem, v letech 1984–1989 byl redaktorem časopisu Kmen, od roku 1990 spoluvydavatelem detektivní revue Knokaut. Jako autor a dramaturg se podílel na televizním seriálu Dynastie Nováků a je také autorem mnoha kriminálních románů. Jeho první kniha Jen jednou dostat šanci vyšla v roce 1984. V roce 1995 získal autor Cenu Jiřího Marka za společenský román Vekslák 3 – Po nás potopa. Hrdinové jeho knih jsou často policisté, novináři a reportéři (Reportér, Městečko jako malované, Muž na prodej). Několik Frýbortových románů bylo zfilmováno.
(Zdroj informací: společnost Knihcentrum)

 

Vyhrajte knihu Poslední soud

Když se soukromý detektiv Honza Jareš pouští do pátrání po unesené patnáctileté Monice, je mu jasné, že se stala obětí někoho, kdo chce vydírat její rodiče kvůli penězům. Jejich multimilonové jmění a firma totiž přitahují nekalé živly jako magnet. Jenže čím hlouběji se Honza do případu noří, tím je mu jasnější, že všechen majetek rozhodně nebyl získán legálně a Monika nebyla oběť z náhodně vybrané bohaté rodiny. Vše je totiž mnohem zamotanější, a až odhalíte, kdo za nekalými praktikami skutečně stojí, budete překvapeni. Pojďte to zjistit v kriminálním románu Pavla Frýborta.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž, ve které dva z vás mohou knihu Poslední soud vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Poslední soud
probíhá od 22. do 28. listopadu 2020.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 2 krimi romány Poslední soud

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizePoslední soud

Frýbort, Pavel

Šulc-Švarc, 2020

Napsat komentář