Zasoutěžte si o knihu autopohádek z Brzdína

at-ziji-auta-perex
Malí čtenáři, kteří mají rádi autíčka, určitě nepohrdnou výletem do ostrovního království Velká Baterie. V něm se odehrává tolik zábavných příběhů! A místní obyvatelé na čtyřech kolech prožívají dobrodružství, ke kterým se můžete přidat.

Vydejte se na výlet do země autíček

at-ziji-auta-ukazka-1Vítejte ve světě aut! Vítejte v úžasném světě obývaném nejrůznějšími šikovnými vozidly, jako jsou sanitky, minitraktor, buldozer, cisterna, popelářský či policejní vůz, závoďák a spousta jejich kamarádů. Ale pozor! Můžete se také setkat s nebezpečným Šroťákem, naštvaným kombajnem či jezerní obludou Lochnerezkou. Duchové prastarých parních automobilů s oblibou vstupují do snů, semafory rostou jako slunečnice a za zmrzlinu se platí oktany. Průhledným podmořským tunelem navštívíte Bloudín, hlavní město ostrovního království Velká Baterie, kde se schyluje ke korunovaci nového panovníka. A poznáte sympatickou buginu Ginu, učitelku místní autoškolky, která si ví se vším rady. Na konci každé pohádky nečeká zvonec, ale otázka, nad níž se malí čtenáři mohou na chviličku zamyslet.

 

Ať žijí auta!

Autor: Petr Čepek

Vydalo: nakladatelství Triton
Ilustrace: Alena Schulz
Počet stran: 96
Vazba: pevná
Vydáno: 6/2020
ISBN: 978-80-7553-806-2

Přečtěte si více o knize Ať žijí auta!, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Triton. A nezapomeňte si také prohlédnout ukázku.

Nakladatelství Triton působí na českém knižním trhu již od roku 1991 a počtem vydaných titulů se každoročně řadí mezi 6–10 největších knižních nakladatelství v republice. Specializuje se především na knihy odborné lékařské, psychologické, filosofické, historické a pedagogické, jakož i na učebnice pro VŠ studenty, beletrii, sci-fi a literaturu faktu.

 

Ukázka z knihy

Leopold okamžitě zvýšil rychlost, jenomže přesně totéž udělal neznámý vůz. Tehdy platilo pravidlo: „Kdo dřív přijde, ten dřív mele, príma plácek si zabere.“ Obě auta se k sobě rychle přibližovala a najednou překvapený Leopold zjistil, že proti němu jede nádherná parní limuzína. Galantně tedy přibrzdil, aby dal neznámé krásce přednost. Také limuzína šlápla na brzdu. Jenomže obě  auta  byla  tak  rozjetá,  že  do  sebe  trošičku  narazila  a  dala  si  velikánskou  pusu. Takhle zvláštně se Leopold seznámil s limuzínou Leontýnou. Hned se dohodli, že na plácku u řeky postaví velkou dvojgaráž, ve které budou bydlet spolu. A protože při svém prvním políbení oba usilovně brzdili, nazvali to kouzelné místo Brzdín. (str. 8)

at-ziji-auta-ukazka-2

 

Vyhrajte knihu Ať žijí auta!

Ve světě aut se můžete setkat s mnoha jeho zajímavými obyvateli, kteří nemají nouzi o zábavná dobrodružství. Ale pozor! Bydlí tu i nebezpečný Šroťák, jezerní obluda Lochnerezka, a věčně naštvanému kombajnu je také lepší se vyhnout obloukem. Ale i oni mají svou roli v příbězích, které potěší každého malého milovníka aut, tak neváhejte a pusťte se do čtení pohádek od Petra Čepka. Knihu ilustrovala Alena Schulz.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Triton vám přinášíme soutěž, ve které dva z vás mohou knihu Ať žijí auta! vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Ať žijí auta!
probíhá od 14. do 27. července 2020.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 2 knihy pro děti Ať žijí auta!

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeAť žijí auta!
Pohádky z Brzdína

Čepek, Petr

Triton, 2020

Napsat komentář