Ukázka z knihy Lucinka a kouzelná zvířátka (Eliška Mauleová)

Lucinka a kouzelna zviratka obalka
Šestiletá Lucinka má ráda legraci a často nechce chodit spát, protože v postýlce je podle ní nuda. To se ale jednoho večera změní, když se seznámí s kouzelnými zvířátky. S nimi si užije mnoho zábavných příhod, které zachycují krásné ilustrace.

Knihu Lucinka a kouzelná zvířátka od autorky Elišky Mauelové
vydalo nakladatelství Grada.

Lucinka a kouzelna zviratka 1 (1)

Lucinka a kouzelna zviratka 1 (2)

Lucinka a kouzelna zviratka 1 (3)

Lucinka a kouzelna zviratka 1 (4)

Lucinka a kouzelna zviratka 1 (5)

——————–

Můžete si přečíst další ukázku.

——————

O autorce

Eliška Mauleová (roz. Tomanová) vystudovala dánský jazyk a literaturu na Karlově Univerzitě a miluje kreslení a malování. Celý život  se zabývala uměním. V roce 2003  absolvovala s vyznamenáním Státní uměleckou školu Jagellonská v Plzni. Svoje obrazy vystavovala v Dánsku i Německu. Kromě toho se zúčastnila a zvítězila v mnoha národních i mezinárodních výtvarných soutěžích. Obzvlášť hrdá je na ocenění v celosvětové soutěži současné ilustrace pořádané časopisem 3×3 The Magazine of Contemporary Illustration, kde  obdržela čestné uznání za ilustrace své knihy Lucie og fantasidyrene (dánština, 2019). V současné době žije v Plzni, kam se přestěhovala s mužem a dvěma dětmi po sedmiletém pobytu v Dánsku. Více se o autorce a ilustrátorce dozvíte na jejich stránkách.


Knihy s logem Grada vycházejí v České republice již od roku 1991. Nabídka společnosti pokrývá široké spektrum odborné literatury z nejrůznějších oblastí lidské činnosti. Vydává např. tituly s právní tematikou, ekonomické, z oblasti financí a účetnictví, psychologické, zdravotnické, s počítačovou tematikou, o architektuře a stavebnictví atd. Značka BAMBOOK je určena všem dětským čtenářům. Nabídkou dětských knížek provází její maskot, pandí kluk Bambook, který seznamuje děti se světem čtení a příběhů.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeLucinka a kouzelná zvířátka

Mauleová, Eliška

Grada, 2020

Napsat komentář