Zábavná kniha o Měsíci nejen pro děti

Co drzi Mesic na obloze_uvodni
Všechno, co jste kdy toužili vědět o Měsíci, si teď můžete přečíst v poučné a zábavné knížce pro mládež Co drží Měsíc na obloze? od Michaela Bükera. Svými veselými ilustracemi ji obohatila grafička Tanja Wehr.

 • Proč mění Měsíc svoji podobu?
 • Je na Měsíci teplo, nebo zima?
 • Jak se dostal první člověk na Měsíc?
 • Jak vypadá odvrácená strana Měsíce?
 • Jak je cítit Měsíc?
 • Jak vzniká příliv a odliv?
 • Kde se vzal Měsíc?
 • Co vidíme a slyšíme na Měsíci?
 • Je na Měsíci život?
 • Kdy opět přistanou lidé na Měsíci?

Konečně se o Měsíci dozvíte všechno, co jste vždy chtěli vědět, ale netroufli jste se zeptat.

 

Co drží Měsíc na obloze?

Tak trochu jiná cesta k našemu vesmírnému souputníkovi
Autor: Michael Büker
Ilustrovala: Tanja Wehr
Přeložila: Jitka Bajgarová

Počet stran: 128
Vazba: brožovaná
Formát: 170×239 mm
ISBN: 978-80-88316-35-0
Doporučená cena: 298 Kč

Knihu Co drží Měsíc na obloze? vydalo nakladatelství Kazda.

 

Více o knize

 • Měsíc na obloze – Náš soused ve vesmíru je takový vrtkavý kamarád: Pořád přibírá, pak opět hubne, způsobuje příliv a odliv, nečekaně se nám objevuje na dovolené a stará se o nespočet neúspěšných lunárních kalendářů. Odkud se bere tato rozmarnost přírody?
 • Měsíc ve vesmíru – Země a Měsíc tančí jako neoddělitelný pár svůj astronomický valčík. Přitom se navzájem neustále pošťuchují a ostatním občas ukradnou chvilku slávy. O důvod víc prozkoumat zapeklitou dráhu Měsíce, a to přímo z místa činu – z vesmíru. Spoiler: Konečně odkryjeme tajemství, co drží Měsíc na nebi!
 • Měsíc jako exponát – Výlet k Měsíci knižní raketou: Jsou tam opravdu moře? Co je vlastně na tmavé straně Měsíce? Mona Lund, nesmírně angažovaná pracovnice kanceláře sluneční soustavy, podává live zprávy z místa činu o vzniku zemského souputníka.
 • Měsíc jako cíl – Od faxujících plechovek přes vesmírné želvy až po první přistání astronautů – světový závod k Měsíci byl thriller s happyendem! Byť po prvním přistání na Měsíci 21. července 1969 se Měsíc postupně ztrácel z hledáčku astronomů… ale nyní!
 • Budoucnost Měsíce – Japonsko, Čína, Indie – po dlouhé odmlce chce půlka světa naráz na Měsíc. Kdo to zvládne první a kdy se budou nabízet cesty turistům? Ale pozor, musíme si pospíšit, neboť Měsíc prchá pryč od Země!

 

Ukázka z knihy

Co drzi Mesic na obloze_ukazka1

Prohlédněte si celou ukázku.

 

Michael Büker

Michael Büker vystudoval fyziku se zaměřením na fyziku astročástic a výzkum rovnováhy mezi mírem a konflikty. K vědecké komunikaci se dostal díky studentským soutěžím Sience-Slam. V roce 2014 vyhrál cenu diváků v mezinárodní soutěži FameLab. Jako vědecký novinář je pravidelným hostem v rozhlasových a televizních pořadech. V P.M. Magazinu mu vychází měsíční sloupek „Bükers Testgelände“ (v překladu Bükerova testovací přistání). V roce 2016 mu vyšla první kniha Ich war noch niemals auf Saturn. Více se dozvíte na webu www.michael-bueker.de.

Informace byly čerpány ze stránek nakladatelství Kazda.

 

Tanja Wehr

Tanja Wehr je vystudovaná kunsthistorička, pracuje jako grafička, ilustrátorka vizuálních poznámek a zabývá se grafickým recordingem. To znamená, že u přednášek zachycuje mluvený projev na základě kreslených poznámek, tak aby informace byla i z vizuálního pohledu kreativní a zapamatovatelná. Ilustrovala celou řadu knih, firmám nabízí strategické poradenství a pořádá kurzy moderního obrazového jazyka. Je spoluiniciátorkou prvního skečnouterského kempu Barcamps v Německu. Pro samouky kreslení vizuálních poznámek vydala celou řadu knih Die Sketchnote-Starthilfe. Více informací naleznete na webu www.sketchnotelovers.de.

Informace byly čerpány ze stránek nakladatelství Kazda.

 

Doporučujeme

Přečtěte si další z knih pro děti a mládež nakladatelství Kazda, např. Slyšíš, jak mluví stromy?Velká cesta aneb jak se z nás díky slepici stali ochránci klimatu nebo Kdopak to tu běžel?. Kazda však nevydává pouze dětskou literaturu, ale i spoustu dalších zajímavých knih, třeba LoukaMají chobotnice duši?Srdce včely má pět komorCouchsurfing v ÍránuMůj první les, knihy ze série Zkuste to doma sami – KuchyněPéče o tělo a vlasy a další.


Nakladatelství Kazda vydává knihy o přírodě a zahradách, vnímajících jejich hlubší metafyzický rozměr a možnosti spolupráce s neviditelnými živly, a dále knihy o různých možnostech udržení a znovunabytí zdraví. Autoři jsou domácí i zahraniční. Jeho knihy a CD mají čtenářům přinášet radost a povzbuzení do života svou vnitřní živostí, opravdovostí, mají posilovat dobrá předsevzetí a odhodlání a podporovat harmonii mezi člověkem a jeho okolím.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeCo drží Měsíc na obloze?
Tak trochu jiná cesta k našemu vesmírnému souputníkovi

Büker, Michael

Kazda, 2019

Napsat komentář