Získejte nejnebezpečnější případ Romana Rédla

redl-perex
Sledovali jste s napětím televizní minisérii o vojenském prokurátorovi Romanu Rédlovi a chcete si příběh připomenout? Nebo pro vás bude tento strhující thriller z přelomu let 1992 a 1993 novinkou? Buďte si jisti, že jej zhltnete se zatajeným dechem.

Touha po spravedlnosti

Píše se konec roku 1992 a vojenský prokurátor Roman Rédl řeší největší případ své kariéry – vede trestní stíhání proti bývalé hlavě StB Alojzi Ferencovi. Případ ovšem podléhá tlakům z různých stran a s blížícím se rozdělením Československa je Rédl nucen podniknout kroky, které se neslučují s jeho profesním svědomím.

Rozčarován prací se upne k podivnému zmizení mladíka ze sousedního bytu a začne po něm pátrat na vlastní pěst. Postupně však odkrývá případ děsivých rozměrů, v němž klíčovou roli hrají vlaky naložené zbraněmi a vojenskou technikou sovětských vojsk odsouvaných z východního Německa. Vykazovaný počet vagónů totiž nesouhlasí a sílí podezření, že mladý soused o tom věděl víc. Rédl se obrátí na policii i své nadřízené. Když u nich ale nepochodí, hnán potřebou udělat správnou věc a zachránit něčí život požádá o pomoc samotného Ference.

Situace se ale Rédlovi vymkne z rukou a kruté prozření přichází pozdě. Nebezpečné soukolí organizovaného zločinu je v pohybu, nehledě na nové politické uspořádání, rozdělení republiky nebo čest jednoho člověka…

 

Rédl

Příběh člověka, který chtěl být čestný

Autor: Jiří W. Procházka

Vydalo: Edice České televize
Počet stran: 288
Vazba: pevná s přebalem
Vydáno: 11/2019
ISBN: 978-80-7404-329-1

Přečtěte si více o knize Rédl, kterou do soutěže věnovala společnost Knihcentrum.

logo-Knihcentrum

Knihcentrum.cz je internetové knihkupectví, které nabízí sci-fi, detektivky, thrillery, fantasy, učebnice, kuchařky, pohádky, průvodce, knihy pro děti a mládež a levné knihy.

 

Vyhrajte knihu Rédl

Vojenský prokurátor Roman Rédl se během své kariéry snažil vždy vést čestné a spravedlivé vyšetřování, ale trestní stíhání proti bývalé hlavě StB Alojzi Ferencovi podléhá tolika tlakům z různých stran, že se to zdá nemožné. Rédl proto hledá únik ve vlastním pátrání po zmizelém sousedovi, ale situace se mu vymkne z rukou, až je nakonec nucen požádat o pomoc právě Ference. Že se vám příběh zdá povědomý? Možná jste ho viděli již ve stejnojmenné televizní minisérii Mira Šifry a Jana Hřebejka, ale i tak si ho můžete připomenout v knize Jiřího W. Procházky, která vznikla právě na motivy seriálu.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž, ve které dva z vás mohou knihu Rédl vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Rédl
probíhá od 2. do 8. února 2020.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 2 thrillery Rédl

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeRédl
Příběh člověka, který chtěl být čestný

Procházka, Jiří W.

Edice České televize, 2019

Získejte nejnebezpečnější případ Romana Rédla - DISKUZE

Počet reakcí: 1
  1. IvanaM napsal:

    Dobrý den,
    výhra kniha Rédl dorazila, mockrát děkuji a už se těším na čtení. :)
    Hezký den, Ivana

Napsat komentář