Zahrajte si o pátrání po vrahovi Vikingů

vikingove-najezdy-synu-perex
Plavba ke španělským břehům a následné vyplenění této muslimské země mělo být pro dva tisíce Vikingů rutinou. Dokud však na palubě jedné z lodí nezačne kdosi vraždit posádku. Podaří se Rolfu Rapkaftovi odhalit pachatele?

Vrah ukrytý na palubě

Jaro roku 868. Flotila 80 lodí z Nourmountieru u francouzského pobřeží směřuje na jih.

Na palubě je Rolf Rapkaft, jeho přítel Hastein, bratr Jarvis a Ylva, kromě nich i Bjorn Jernside, Sigurd Slangeoje, Halfdan Hvidsark a další dva tisíce Vikingů. Cílem je muslimské Španělsko, kde by se mělo rabovat samo. Spousta měst padla a lodě jsou plné stříbra, ale když se flotila dostane do protiútoku, jedna loď zůstane osamocená ve Středozemním moři.

Někdo začne posádku jednoho po druhém zabíjet a je na Rolfovi, aby přišel na to kdo. Nájezdy synů jsou založené na skutečných událostech. Kniha je druhým dílem historické trilogie z raných dob Vikingů.

 

Vikingové: Nájezdy synů

Autor: Lasse Holm

Vydalo: značka Fobos
Počet stran: 424
Vazba: pevná
Vydáno: 10/2019
ISBN: 978-80-7390-913-0

Přečtěte si více o knize Vikingové: Nájezdy synů, kterou do soutěže věnovala značka Fobos patřící pod společnost Knihy Dobrovský.

knihydobrovsky-logo

Značka FOBOS je domovem fanoušků dobrodružné literatury, sci-fi, fantasy a hororu. Vybírá ty nejzajímavější tituly pro zkušené a nadšené čtenáře, kteří ví co je dobré! Hrdina se probouzí ve světě po jaderné katastrofě? Pro nás denní chleba. Hordy zombie se valí na poslední výspu lidstva? Žádný problém. Výprava na opačný konec vesmíru? Tomu říkáme víkend! Staňte se členem naší družiny a objevujte nekonečné možnosti knížek vycházejících ve stínu měsíce FOBOS.

Společnost Knihy Dobrovský je rodinná firma, která se od jednoho stolku s knihami rozrostla na 32 prodejen po celé republice, ve kterých během roku pořádají desítky akcí pro všechny, kteří mají slabost pro dobré příběhy – autorská čtení, besedu nebo autogramiády. K tomu je pohání přes 1 milion spokojených zákazníků, kteří udělali radost sobě nebo někomu blízkému.

 

O autorovi

lasse-holmLasse Holm je severským autorem, který se zabývá především historickým žánrem. U nás se teprve dostává do povědomí. Čeští čtenáři se s ním mohou seznámit prostřednictvím knihy Vikingové: Pomsta synů. Holmeho literární počiny jsou v zahraničí velmi oceňované. Napsal kupříkladu romány The Roman, The Greek, The Republican, které u nás zatím nevyšly. Lasse vystudoval grafický design na Graphical College v Kodani. To mu umožnilo vlastní tvorbu obohatit o překrásné mapy zemí a měst, což jeho díla posouvá do vyšších literárních sfér.
(Zdroj informací a fotografie: společnost Knihy Dobrovský)

 

Vyhrajte knihu Vikingové: Nájezdy synů

Ačkoliv se muslimské Španělsko zdálo pro flotilu vikingských lodí jako snadný cíl, nečekaný protiútok je přesvědčí o opaku. Jedna z lodí navíc zůstane odříznutá ve Středozemním moři a její posádku začne kdosi likvidovat. Vetřel se na palubu nepřítel, který se do té doby umně skrýval, nebo je vrahem některý z Vikingů? Na to musí přijít Rolf Rapkaft dříve, než zemřou další muži. Přečtete si, zda se mu to podaří, ve druhém díle historické trilogie z raných dob Vikingů od Lasseho Holma.

Ve spolupráci se značkou Fobos patřící pod společnost Knihy Dobrovský vám přinášíme soutěž, ve které dva z vás mohou knihu Vikingové: Nájezdy synů vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Vikingové: Nájezdy synů
probíhá od 24. října do 6. listopadu 2019.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 2 historické romány Vikingové: Nájezdy synů

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeVikingové: Nájezdy synů

Holm, Lasse

Fobos, 2019

Napsat komentář