Psychopat v každém z nás

Kevin Dutton_Moudrost psychopatu
Psycholog Kevin Dutton se zabývá uvažováním psychopatů a ve své knize rozvíjí teorii, že psychopatické sklony má do jisté míry každý člověk. Dnešní společnost je podle něj dokonce psychopatičtější než kdy dřív.

Na své strhující cestě do života psychopatů a jejich vychytralého chování známý oxfordský psycholog Kevin Dutton odhaluje existenci stupnice „šílenství“, na níž má své místo každý z nás. S pomocí nejnovějších metod zobrazování mozku a rozvíjejících se neurověd ukazuje, že brilantní neurochirurg, postrádající empatii, má se sériovým vrahem, jenž zabíjí pro potěchu, společného víc, než bychom si chtěli připustit, a že lupič na spoře osvětleném parkovišti může být stejně ledově klidný jako ten nejúspěšnější podnikatel. Když autor rozvíjí svou teorii, že psychopatické sklony má v určité míře každý, dochází k názoru, že společnost jako celek je dnes psychopatičtější než kdy předtím. Koneckonců, psychopati bývají nebojácní, sebevědomí, okouzlující, bezohlední a soustředění na cíl – což jsou vlastnosti jak šité na míru úspěchu v 21. století. Moudrost psychopatů, provokativní po všech stránkách, je vzrušující dobrodružství, jež odkrývá, že právě naše zavrhované temné stránky často ukrývají trumfy úspěšnosti.

 

Moudrost psychopatů

Svatí, špioni a sérioví vrazi
Autor: Kevin Dutton
Přeložila: Renata Červenková

Počet stran: 320
Vazba: brožovaná
Formát: 130×200 mm
ISBN: 978-80-262-1462-5
Doporučená cena: 425 Kč

Knihu Moudrost psychopatů vydalo nakladatelství Portál.

 

Ukázka z knihy

Kevin Dutton_Moudrost psychopatu_ukazka1Kevin Dutton_Moudrost psychopatu_ukazka2

Přečtěte si další ukázky.

 

Kevin Dutton

Prof. Kevin Dutton je výzkumný psycholog v Calleva Research Centre for Evolution and Human Sciences na Magdalen College při Oxfordské univerzitě. Je členem Královské lékařské společnosti a Společnosti pro vědecké studium psychopatie. Česky vyšla též jeho kniha Psychopatův průvodce na cestě k úspěchu.

Informace byly čerpány ze stránek nakladatelství Portál.


Portál byl založen v roce 1990 a dnes patří mezi dvacet největších nakladatelství v ČR. Vydává publikace z těchto oblastí: psychologie, pedagogika, sociální práce, média, populárně psychologická literatura, příručky pro rodiče, knihy her, knihy o zdravém životním stylu, rozhovory se zajímavými osobnostmi, knihy pro děti aj. Vydává také čtyři periodika: Psychologie dnesDěti a myRodina a školaInformatorium 3–8. Portál pořádá též odborné semináře pro pedagogy (akreditace MŠMT) a kurzy pro rodiče.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeMoudrost psychopatů
Svatí, špioni a sérioví vrazi

Dutton, Kevin

Portál, 2019

Napsat komentář