Vyhrajte fantasy ze světa, kde nelze vlastnit knihy

velka-knihovna-z-ohne-a-papiru-perex
Veškeré vědění světa ovládá v Alexandrii instituce, která se nazývá Velká knihovna. Ovšem Jess Brightwell na vlastní kůži okusil, že za jejím leskem a velkolepou slávou se skrývá zlo a temnota. Zalekne se toho, nebo dá přednost rodině a přátelům?

Temnota přikrytá iluzí

Velká knihovna v Alexandrii. Instituce, která železnou rukou ovládá veškeré vědění světa, bezohledně potlačuje každou vzpouru a ve jménu vyššího dobra zakazuje lidem vlastnit knihy…

Jess Brightwell přežil první setkání s tajemstvím opředeným světem Velké knihovny. Zjistil, že její velkolepá sláva je jen iluze, která maskuje temnotu a zlo. Jeho život se nenávratně změnil. Musí v Knihovně sloužit jako voják, přišel o nejlepšího kamaráda, a dívka, kterou miluje, má navždy zůstat zavřená v Železné věži.

Jess a jeho spojenci se však nehodlají vzdát. Vydávají se na záchrannou misi se smrtícími živými sochami v patách. Londýn je v plamenech a na Jesse čeká těžká volba: zůstane na straně kamarádů a rodiny, nebo bude loajální ke Knihovně, která pro udržení moci obětuje cokoli a kohokoli?

 

Velká knihovna – Z ohně a papíru

Autorka: Rachel Caine

Vydalo: nakladatelství Fragment
Překlad: Romana Bičíková
Počet stran: 368
Vazba: pevná bez přebalu
Vydáno: 7/2018
ISBN: 978-80-253-3758-5

Přečtěte si více o knize Velká knihovna – Z ohně a papíru, kterou do soutěže věnovala společnost Knihcentrum. A prohlédněte si také několik ukázkových stran: ukázka 1, ukázka 2 a ukázka 3.

logo-Knihcentrum

Knihcentrum.cz je internetové knihkupectví, které nabízí sci-fi, detektivky, thrillery, fantasy, učebnice, kuchařky, pohádky, průvodce, knihy pro děti a mládež a levné knihy.

 

Ukázka z knihy

Alexandrijský černý trh měl dvě tváře. Ta veřejnější stínový trh, kde se daly sehnat nelegální, ale neškodné kopie běžných knih z Knihovny – za to byla nejhorším trestem pokuta, případně krátký pobyt ve vězení. Sloužil zejména lidem, kteří chtěli vlastnit knihu už jen pro to zločinecké vzrušení, jež to s sebou neslo, i když tyto svazky byly dost zfušovaně přepsané a často neúplné.
Nad temnějším, soukromějším černým obchodem dohlížel pašerák jménem Rudý Ibrahím, legenda známá i za hranicemi města. O jeho věhlasu se mluvilo i v Jessově domově v Londýně. Byl to bratranec, někdo od fochu, na koho jste se mohli v nouzi – a za přiměřenou odměnu – spolehnout. Jess měl mezi pašeráky i pokrevní příbuzné, ale hlavní podmínkou pro to, aby se někdo stal bratrancem od fochu, byl dlouhodobý úspěch a až bezohledná loajálnost k ostatním pašerákům. Byli spoutáni – a to doslova, pomyslel si Jess – obchodem s knihami, historií na papíře a vázanou v kůži.
Zakázané ovoce. (str. 24)

 

Vyhrajte knihu Velká knihovna – Z ohně a papíru

Přestože Jess Brightwell ví, že velkolepá sláva Velké knihovny je pouhá zástěrka a ve skutečnosti má pouze maskovat zlo bující za zdmi této instituce, musí zde sloužit jako voják. Když však přijde o nejlepšího přítele i o dívku, kterou miluje, rozhodne se vydat na záchrannou misi. Podaří se mu to, nebo v něm zvítězí povinnost a loajalita ke Knihovně? To si přečtěte v napínavé fantasy knize pro mládež od americké autorky Rachel Caine.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž, ve které dva z vás mohou knihu Velká knihovna – Z ohně a papíru vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Velká knihovna – Z ohně a papíru
probíhá od 27. ledna do 2. února 2019.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o dvě knihy Velká knihovna – Z ohně a papíru

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeVelká knihovna – Z ohně a papíru

Caine, Rachel

Fragment, 2018

Napsat komentář