Zahrajte si o cestu kolem světa i do nitra duše

saudade-na-kole-a-v-kajaku-kolem-sveta-perex
Tři roky cestoval Matěj Balga na kole kolem světa, poznával nové země a potýkal se s mnoha problémy, aby vyléčil své zlomené srdce a našel smysl života. Vraťte se do října roku 2014 a spolu s ním se s osmi sty dolary v kapse vydejte na cestu.

Výprava za poetikou a smyslem života

Na začátku byla jedna dívka, zlomené srdce, vážná nemoc a kolo z bazaru. Psal se říjen 2014, když Matěj Balga vybral osm set dolarů a vydal se hledat ztracenou lásku a léčit své rány tam, kde ožívají romány Jacka Kerouaca a kde dny začínají dříve.

Hedvábnou stezkou projel Evropou a Asií, pracoval v čínském baru, projel pod polární září Aljašky a Yukonu, stal se bezdomovcem v San Franciscu, vyzval neprostupnou džungli Darién, na nafukovacím člunu přeplul Karibské moře z Panamy do Kolumbie, ztroskotal a přišel o všechno, aby začal zase znovu a proplul Amazonskou džunglí od Pacifiku až k Atlantiku a nakonec projel Saharou až zpět k břehům Evropy.

To je Matějova tříletá filosofická cesta nejen kolem světa, ale především do nitra jeho duše, za poetikou a smyslem života.

 

Saudade – Na kole a v kajaku kolem světa

Autor: Matěj Balga

Vydalo: nakladatelství CPress
Ilustrace: Matěj Pospíšil
Počet stran: 384
Vazba: pevná
Vydáno: 9/2018
ISBN: 978-80-2642-086-6

Přečtěte si více o knize Saudade – Na kole a v kajaku kolem světa, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství CPress patřící pod společnost Albatros Media. Navíc si můžete stáhnout a přečíst také ukázku.

cpress-AM

Nakladatelství CPress systematicky rozšiřuje svou knižní nabídku zejména v oblastech knížek pro nejmenší, cestování, historie a military, hobby, auto-moto, zdraví a životní styl, příroda a zahrada, umění a kultura a technika a věda. Novým knižním oborem, který si už pevně vydobyl své místo v našem nakladatelství, jsou kuchařky, jak pro dospělé tak i pro děti.

Albatros Media, a.s. je mediální společnost a největší knižní vydavatelství v ČR. V návaznosti na tradici sahající až k roku 1949 společnost vydává více než tisíc knižních titulů ročně. Skupina zaštiťuje knižní nakladatelství Albatros, CooBoo, Plus, Motto, XYZ, Edika, BizBooks, CPress, Computer Press, Management Press, B4U Publishing, Fragment, Egmont, Kniha Zlín, Vyšehrad, partnerský projekt Edice České televize a nakladatelství elektronických knih eReading a Palmknihy.

 

Ukázka z knihy

NOCI A HLAVNĚ RÁNA JSOU UŽ V HORÁCH MRAZIVÉ. Displej teploměru přiřadil mé poslední noci ve Slovinsku nezáviděnihodné dva stupně pod nulou. Ačkoliv nepršelo, stan je celý mokrý: na stěnách přes noc kondenzovala pára z mého dechu, který se marně snažil přeměnit prostor pod plachetkou na útulné místo k přenocování. Abych se mohl aspoň převléct, rozpaluju vařič, nedbaje všudypřítomných nášivek s přeškrtnutým plamínkem, jelikož zima vládne mocnějším imperativem než požární bezpečnost. Když se odhodlám všechno zabalit a vykouknu ze své kapsle do skutečného světa, zjišťuju, že zmizel ve chřtánu hladové, husté mlhy. Stoupám pak osm set výškových metrů k průsmyku u městečka Col beztvarým světem, po silnici, která pět metrů přede mnou i za mnou přestává existovat. Není nic, jen já, moje kolo, pár stromů a občasné vzteklé štěkání odněkud za bílou oponou.
Přemýšlím, kde bude dnes večer Ona. Třeba jsem už velice blízko, třeba se z té mléčné kaše vynoří Její napřažená ruka, třeba v lesní ozvěně zašumí Její hlas – na těch několika metrech čtevrečních, které jsou nyní celým světem, je přece možné úplně všechno; stačí jen počkat, co se objeví za dalším stromem… (str. 17)

 

O autorovi

Matěj Balga, který se narodil 27. 11. 1990 v Hodoníně, je věčný hledač dobrodružství a romantiky, nomád, cyklista, vodák, příležitostný konstruktér přehnaně dlouhých souvětí, aspirující filosof a alkoholový entusiasta. Po absolvování hodonínského gymnázia vystudoval Kybernetiku a robotiku na Elektrotechnické fakultě ČVUT. (Občas) žije v Praze, příležitostně pracuje jako programátor a neustále upíná zrak k východu.
(Zdroj informací: společnost Albatros Media)

 

Vyhrajte knihu Saudade – Na kole a v kajaku kolem světa

S rozchodem nebo neopětovanou láskou se lidé vyrovnávají různě – změní barvu vlasů, vrhnou se do nového vztahu, nebo se odstěhují do jiného města. Matěje Balgu potkala kromě zlomeného srdce i vážná nemoc a s celou situací se rozhodl vyrovnat po svém. V říjnu 2014 si v bazaru pořídil kolo a s osmi stovkami dolarů v kapse se vydal na cestu kolem světa. Přečtěte si, kde všude byl, co ho potkalo, a jestli se mu podařilo najít nový smysl života.

Ve spolupráci s nakladatelstvím CPress patřícím pod společnost Albatros Media vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou knihu Saudade – Na kole a v kajaku kolem světa vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Saudade – Na kole a v kajaku kolem světa
probíhá od 16. do 29. října 2018.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 3 knihy Saudade – Na kole a v kajaku kolem světa

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeSaudade – Na kole a v kajaku kolem světa

Balga, Matěj

CPress, 2018

Napsat komentář