Zahrajte si o oslavu čtyřicátin v Londýně

vikend-v-londyne-perex
Petr, Marek a Adam mají co nevidět oslavit čtyřicáté narozeniny, proto každý z nich bilancuje a přemýšlí, co ve svém životě nestihl a čeho si měl užít víc. Víkendová oslava v Londýně se zdá jako skvělá příležitost, jak to všechno dohnat.

Čtyřicátníci v Londýně

Petr sedí holým zadkem v heřmánkovém čaji a sní o divokém sexu. Marek plánuje sebevraždu. Adam chce svatbu a možná i dítě.

Průměrný český muž se dožívá sedmdesáti šesti let, což znamená, že jste-li muž a je-li vám čtyřicet, nacházíte se ve druhé polovině svého života. V té horší polovině. Dostavuje se úzkost z toho, kolik vám zbývá času, kým jste se stali a kým už nikdy nebudete. Šance na změnu vám připadají mizivé a začínáte si uvědomovat konečnost svého života. A pokud máte navíc pocit, že jste v té první půlce něco zanedbali, nestihli nebo si ji dostatečně neužili, právě teď přichází poslední možnost to napravit.

Tři kamarádi a bývalí spolužáci se chystají na víkendovou pařbu v Londýně, při které chtějí oslavit své čtyřicátiny. Chlast, sex, jídlo, fotbal a kecy o všem i o ničem. To všechno proto, aby zahnali společný neklid z toho, že v jejich životech nadešel čas bilancovat. Během nadcházejícího víkendu se však změní víc než jen jejich věk.

 

Víkend v Londýně

Autor: Jan Folný

Vydalo: nakladatelství Host
Počet stran: 248
Vazba: vázaná
Vydáno: 2/2018
ISBN: 978-80-7577-412-5

Přečtěte si více o knize Víkend v Londýně, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Host. A nezapomeňte ani na ukázku a náš článek.

Nakladatelství Host vydává především kvalitní českou a překladovou prózu, poezii, literární teorii i literaturu naučnou. V posledních letech se velmi výrazně rozšířila řada překladové beletrie, severských kriminálních románů a thrillerů.

 

Ukázka z knihy

Vlastně bych se ale měl cítit víc než jen unaveně spokojenej, měl bych se cítit šťastnej, uvědomí si náhle. Má přece svou rodinu. I přes její zapšklost má Moniku pořád rád. Miluje své děti. Jenže někdy je tohle všechno bůhvíproč upozaděno a on místo toho pociťuje, hlavně třeba ráno po probuzení, jako by byl lapený. Uvázlý v síti. Neví, jestli je to tím, že by v životě něco zásadního postrádal. To asi ne, má přece všechno, co je nejdůležitější. Je spíš otázka, co od života vůbec chce. Chce něco jiného? Jenže co chtít místo toho, co má a co spousta lidí nemá a je kvůli tomu nešťastná? Co tedy vlastně chce?
A pak ho znovu přepadne ta znepokojující myšlenka, ta, která na něj poslední dobou útočí až příliš často: jestli to dávné, pradávné rozhodnutí spojit svůj život s touhle holkou byla opravdu ta nejlepší cesta, po které se mohl vydat. (str. 13)

 

O autorovi

Jan FolnýJan Folný (nar. 1977) je  původním povoláním učitel českého a ruského jazyka, po „vyhoření“ se přestěhoval do Londýna, kde už několik let žije a pracuje. Jako spisovatel debutoval knihou Od sebe / k sobě (LePress 2010), v níž zúročil své zkušenosti a zážitky z tříletého pobytu v Irsku. Velký kritický i čtenářský ohlas pak zaznamenala jeho povídková kniha Buzíčci (Host 2013). Jeho nejnovějším počinem je Víkend v Londýně – vyprávění o třech kamarádech, kteří se chystají na víkendovou pařbu v Londýně, kde chtějí oslavit své čtyřicátiny.
(Zdroj informací a fotografie: nakladatelství Host)

 

Vyhrajte knihu Víkend v Londýně

Petr, Marek a Adam spolu kdysi chodili do školy, ale to už je dávno, protože teď všem klepe na dveře čtyřicítka. Každý z nich má z nadcházejících narozenin jiné pocity, Marek dokonce pomýšlí na sebevraždu, ale jedno mají společné – touhu dohnat to, co doteď nestihli nebo si dostatečně neužili. Rozhodnou se proto pro oslavu v Londýně a navíc ve velkém stylu. Jenže během víkendu se toho změní mnohem víc, než jen jejich věk. Celý příběh si přečtete v knize Jana Folného.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Host vám přinášíme soutěž, ve které dva z vás mohou knihu Víkend v Londýně vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Víkend v Londýně
probíhá od 22. února do 7. března 2018.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 2 romány Víkend v Londýně

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeVíkend v Londýně

Folný, Jan

Host, 2018

Napsat komentář