Získejte příběh o upřímném a vtipném hledání místa v životě

rozmackane-ego-se-slaninou-perex
Nela má talent skvěle kombinovat různé chutě, díky čemuž se dobře uživí jako autorka kuchařek. Zároveň má však nadání vždy si nějakým způsobem zkomplikovat život. A tak se jednoho dne vydá na cestu k norskému fjordu a nejen tam.

Svérázná cesta s nejasným koncem

Plavat proti proudu, bojovat s perfekcionismem, egem i minulostí dá zabrat. Důležité ale je neztrácet humor a chuť k jídlu.

Živelná autorka kuchařek Nela má talent kombinovat chutě a komplikovat si život. Rozhodne se zanechat v Praze svého podnikání a vyráží k norskému fjordu živit se jako servírka. Se slušnou dávkou rebelství a perfekcionismu nevydrží dlouho na jednom místě a po půl roce odchází na chladný anglický venkov. Sní o životě v Londýně, vlastním bistru a teple v pokoji. Do cesty se jí pletou muži, včetně Colina Firtha, jídla i svérázní hosté.

Na dřeň upřímný, vtipný a dojemný příběh je o hledání svého místa, boji a usmíření s minulostí. Kniha je samostatným příběhem, ale zároveň i volným pokračováním románu Muž s vůní kávy, žena se špetkou skořice.

 

Rozmačkané ego se slaninou

Autorka: Lenka Požárová

Vydalo: nakladatelství Motto
Počet stran: 272
Vazba: pevná s přebalem
Vydáno: 2/2018
ISBN: 978-80-267-1075-2

Přečtěte si více o knize Rozmačkané ego se slaninou, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Motto patřící pod společnost Albatros Media. A nezapomeňte si také stáhnout ukázku.

Motto-AM

Nakladatelství Motto vydává kvalitní českou beletrii a romány. Významnou součástí portfolia jsou i kvalitní detektivky severských, anglických a amerických autorů. Uvádí na trh knihy nových žánrů, například foodwritingové romány. Nejen ženám jsou pak určeny tituly psychologické.

Albatros Media, a.s. je mediální společnost a největší knižní vydavatelství v ČR. V návaznosti na tradici sahající až k roku 1949 společnost vydává více než tisíc knižních titulů ročně. Skupina zaštiťuje knižní nakladatelství Albatros, CooBoo, Plus, Motto, XYZ, Edika, BizBooks, CPress, Computer Press, Management Press, B4U Publishing, Fragment, partnerský projekt Edice České televize a nakladatelství elektronických knih eReading.

 

Ukázka z knihy

Tak v jedenáct se začne rozednívat a v jednu už stmívat. Slunce tu v zimě nevychází vůbec. Kde se mi nějaký výhled líbí, tam zastavím a zkouším v tom šeru fotit.
Přijíždím k fjordu Ersfjordboten. Nádhernou melancholickou ponurost místa umocňuje, že tu nejsou v dohledu žádní turisté ani místní. Pár domků, nic víc. Jen do výšky rostoucí útesy a moře.
Stojím na kamenném pobřeží a pozoruju loď v dálce. Najednou se nad fjordem objeví hejno ptáků. Jsou všude. Až z toho mrazí.
Jedu pomalu dál zamrzlou cestou a míjím značku „pozor, sobi“. Nikde ani živáčka a auto tu už dávno neprojelo. Zastavím u silnice, vypnu motor a sejdu pár kroků k fjordu. Potřebuju čůrat. Je tu nádherné ticho, jen voda jemně šplouchá. (str. 9–10)

 

O autorce

lenka-pozarovaPoté, co opustila profesi daňové poradkyně, vydala Lenka Požárová odvážnou edici kuchařek. Ta byla ve své době zjevením a poprvé v české historii byla oceněna i prestižní zahraniční cenou. V roce 2010 vydala knihu Jak jsem proje(d)la svět, kde seskupila své zážitky z cest, recepty a fotografie. V roce 2014 jí vyšel v nakladatelství Motto román Muž s vůní kávy, žena se špetkou skořice, následovaný kuchařkou. Měla svou rubriku s kulinárními reportážemi v magazínu HN a přispívá také do dalších časopisů.
(Zdroj informací a fotografie: společnost Albatros Media)

 

Vyhrajte knihu Rozmačkané ego se slaninou

Nela se živí psaním kuchařek, které jsou díky jejímu nadání zkombinovat zdánlivě neslučitelné chutě do dokonalého celku velmi oblíbené. Podnikání jí prosperuje, ale ona přesto cítí, že to není to, co v životě hledala. Rozhodne se proto všeho nechat a vydává se na bláznivou cestu, během které chce nalézt místo, kam by opravdu patřila, a smířit se s vlastní minulostí. Podaří se jí to v zasněžené krajině norského fjordu, nebo snad v deštěm zmáčených ulicích Londýna? To si přečtěte v novém románu Lenky Požárové.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Motto patřícím pod společnost Albatros Media vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou knihu Rozmačkané ego se slaninou vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Rozmačkané ego se slaninou
probíhá od 6. do 19. února 2018.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 3 romány Rozmačkané ego se slaninou

Doporučení:

Související knihy

zobrazit info o knizeRozmačkané ego se slaninou

Požárová, Lenka

Motto, 2018

Získejte příběh o upřímném a vtipném hledání místa v životě - DISKUZE

Počet reakcí: 8
 1. Musala napsal:

  Bez rodiny a bez přátel. Co jí zbývá, než se lelkovat po Londýně?

 2. Lucie napsal:

  lenka pozarova = sberatelka panskych cerebritickych kozek.

 3. Frcka napsal:

  Lenka Požárová?
  Daně neumí, vařit neumí, milovat neumí, psát neumí.
  Co s-ní?

 4. Šuptam napsal:

  POŽÁROVÁ LENKA – ROZMAČKAKÉ EGO SE SLANINOU
  .
  Velmi duchem i projevem slabounké „poudáníčko“.
  .
  Jednou s o třicet let starším, podruhé s o třicet let mladším.
  .
  No nic, proti gustu žádný dišputát, ale:
  nechat si „vymalovat“ svůj „dětský pokojíček“ během necelých 24 hodin 4 různými neznámými muži,
  je sice asi její osobní rekord, ale nemusí se s tím hned roztrubovat do světa a dělit se všemi ostatními.
  .
  A smutnit za oním drogujícím portugalským giogolem s hraniční poruchou osobnosti, světší o opravdu velké nevyrovnanosti a zapálenosti autorky.
  .
  Kniha:
  – 100

 5. Lube napsal:

  Beru zpět dotaz, přehlédla jsem jedno slovo.

 6. Lube napsal:

  Dobrý den, dnešní otázka u nové knihy Do posledního dechu je správně?

 7. Sergejka napsal:

  Je to brak. Potvrzuje to i recenze na idnes.cz

Napsat komentář