Láska a počty

Monika Peetzova_Jedna plus 1
Tom by rád našel opravdovou lásku, a protože věří v sílu počtů a matematických vzorců, rozhodne se zkusit internetovou seznamku. Počítač mu ale vybere Lisu, která se stane jeho velkou rivalkou v práci.

Vtipný a laskavý příběh o tom, že při hledání opravdové lásky se musí počítat se vším. Od autorky bestsellerové série Úterní ženy.
Tom ze všeho nejvíc touží po lásce. A protože více než lidem důvěřuje číslům, zaplete se do sítí internetové seznamky, která své klienty páruje na základě matematických vzorců. Vysněná žena je rychle nalezena. Jmenuje se Lisa a je to ta pravá, vždyť se shodují ve více než čtyřiadevadesáti procentech. Na první schůzce se Tom bohužel seznámí jen s její excentrickou matkou. S Lisou se setká, až když oba nastoupí do nového zaměstnání, krachující velkopekárny, kterou mají znovu postavit na nohy. Jaké je však Tomovo překvapení, když zjistí, že Lisa je jeho pracovní rivalkou. Ale v lásce žádné pohrávání si s čísly neplatí. Je potřeba mít odvahu, srdce na pravém místě a osmadvacet bláznivých nápadů…

 

Jedna + 1

Autorka: Monika Peetzová
Přeložila: Vladana Hallová

Počet stran: 280
Vazba: vázaná
Formát: 136×205 mm
ISBN: 978-80-7577-125-4
Doporučená cena: 299 Kč

Knihu Jedna + 1 vydalo nakladatelství Host.

 

Ukázka z knihy

Všechno šlo jako po másle. Planoucí pochodně směrovaly hosty z parkoviště u zámecké zdi do rozsvícené oranžerie. Mé sestry strávily výzdobou této impozantní místnosti s francouzskými okny na nastávající slavnost půlku soboty. Parta ABC, jak kdysi říkával otec mým starším sestrám, pracovala v nebývalé shodě. Beate, nejstarší a nejrozhodnější z nás sourozenců, měla na starost vše od zásadních rozhodnutí po drobné detaily, zatímco prostřední Carla společně se svými dcerami zajišťovala kulinářskou část akce. Obě sestry dělaly všechno pro to, aby dnes večer podpořily nejmladší z jejich tria, Anju. A já, jako malý bratr, jsem měl úkoly jednoznačně dané: byl jsem zodpovědný za všechno, co bylo těžké, špinavé, upatlané nebo elektřina. Balancoval jsem na žebříku vysoko nad hlavami své hekticky pobíhající rodiny a snažil se nad dlouhou, slavnostně prostřenou tabuli upevnit poslední nafukovací balonky s LED žárovkami. (str. 9)

Přečtěte si celou ukázku.

 

Ohlasy

Příběh s mnoha vtipnými situacemi a matematicky nevypočitatelnými odbočkami.

Radio Fritz

Z jejích románů o Úterních ženách se staly bestsellery. Nyní nás Monika Peetzová nadchla příběhem o laskavém nezadaném Tomovi.

Maxi

 

Monika Peetzová

peetz_monikaMonika Peetzová (* 1963) vystudovala germanistiku, komunikační vědu a filozofii na Mnichovské univerzitě, praco­vala jako dramaturgyně a redaktorka v Bavorském rozhlase. Od roku 1998 působí jako scenáristka v Německu a Nizozemsku. Je autorkou úspěšné série o pěti kamarádkách Úterní ženy (Úterní ženy, Sedm dní bez, Úterní ženy mezi bylinami a řepou), která byla také zfilmována, a jen v německy mluvících zemích se prodalo přes milion výtisků. Nej­novější román Jedna + 1 není součástí této série. Autorčiny knihy vyšly již v pětadvaceti zemích.

Informace a fotografie byly čerpány ze stránek nakladatelství Host.


Nakladatelství Host zaujímá v současnosti nepřehlédnutelné místo na českém knižním trhu. Vydává tradičně především kvalitní českou prózu a poezii, literární teorii i literaturu naučnou – publikace věnované zejména historii, sociologii, filmové vědě i dalším oborům. V posledních letech se výrazně rozšířila řada překladové beletrie, ale nově zde našla přístřeší například i prestižní edice Česká knižnices výbory z děl českých klasiků.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeJedna + 1

Peetzová, Monika

Host, 2017

Napsat komentář