Nejen židovská a arabská kuchyně

Yotam Ottolenghi_ Sami Tamimi_Jeruzalem
V Jeruzalémě se střetává mnoho kultur a tím pádem i kuchyní. Tato kuchařka obsahuje nespočet receptů, které potěší vaše chuťové buňky a obohatí váš mozek zajímavostmi o slavném starobylém městě.

Autoři této knihy Yotam Ottolenghi a Sami Tamimi vyrůstali v 70. až 80. letech minulého století v Jeruzalémě, aniž by se znali. Yotam žil v židovské čtvrti na západě tohoto starobylého města, Sami v jeho arabské čtvrti na východě. Setkali se v Londýně roku 1999 a stali se z nich obchodní partneři ve firmě Ottolenghi, která mimo jiné provozuje restaurace a lahůdkářství. Jejich zážitky z dětství jim po čase posloužily jako inspirace při psaní této knihy. Tradiční recepty upravili tak, aby vyhovovaly životnímu stylu a chutím současných kuchařů a strávníků. Kniha je napsána jako pocta městu, kde se setkává mnoho kultur a také mnoho kuchyní z různých částí světa. Obsahuje 120 receptů na přípravu zajímavých pokrmů ze zeleniny, luštěnin i masa, ale i dezertů, vybraných autory na základě jejich preferencí chutí a zvyků při vaření a také vzpomínek na to, jak se vařilo v jejich širších rodinách. Nesnažili se podrobně dokumentovat židovskou ani arabskou kuchyni v uvedeném městě, šlo jim spíše o zachycení vlastních zkušeností a jejich využití v současném stylu vaření.

 

Jeruzalém

Autoři: Yotam Ottolenghi, Sami Tamimi
Přeložila: Dagmar Eisenmannová

Počet stran: 320
Vazba: vázaná
Formát: 195×270 mm
ISBN: 978-80-7529-203-2
Doporučená cena: 499 Kč

Knihu Jeruzalém vydalo nakladatelství Slovart
v edici Kuchařky a gastronomie.

 

Ukázka z knihy

Yotam Ottolenghi_ Sami Tamimi_Jeruzalem1

Yotam Ottolenghi_ Sami Tamimi_Jeruzalem2

Prohlédněte si další ukázky (na stránce dole)

 

Edice Kuchařky a gastronomie

V této edici nakladatelství Slovart vyšla již řada knížek obsahujících zdravé a chutné recepty. Vyzkoušejte třeba některé pokrmy z knih Dnes napeču!Sladký život bez lepku, Pryč s cukrem! nebo Letní kuchyně. Pro mlsné a zručné muže tu také něco mají, Kuchařku pro chlapy.


Nakladatelství Slovart vydalo již více než 1000 českých titulů, a to licenčních knih předních světových nakladatelů (např. Dorling Kindersley, Könemann, Taschen, Gallimard). Dále vydává knihy domácích autorů převážně z oblasti dětské a populárně naučné literatury, např. Naše vlast, Encyklopedie naší přírody s trvalou snahou, aby měly reálnou perspektivu prosadit se i v zahraničí.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeJeruzalém

Ottolenghi, Yotam - Tamimi, Sami

Slovart, 2016

Napsat komentář