Příběh ztraceného dárku

Ruth Hoganova_Sberatel ztracenych veci
Románová prvotina Ruth Hoganové budí pozornost po celé Evropě. Anthony, hlavní hrdina příběhu, ztratil cenný dárek od své snoubenky, čímž porušil slib, který ženě dal. Snaží se to odčinit tím, že zachraňuje ztracené věci jiných lidí.

Před čtyřiceti lety ztratil spisovatel na odpočinku Anthony Peardew vzácný dárek, který mu na památku věnovala jeho snoubenka Therese. Touto nedbalostí porušil jediný slib, který si na něm kdy vyžádala. Téhož dne Therese nečekaně umírá.
Anthony se snaží svou vinu odčinit tím, že zachraňuje věci, jež ztratili jiní lidé, a píše o nich povídky. Na sklonku života se však obává, že stále neudělal dost, a přenechá dokončení úkolu, který si předsevzal a který dosud před světem utajoval, své asistentce Lauře. Anthony jí odkáže svůj dům s růžovou zahradou a návdavkem také zahradníka a nešťastného ducha své mrtvé snoubenky.
S pomocí zahradníka Freddyho, zvláštní dívky odvedle jménem Sunshine a psího nalezence Karotky musí Laura dokončit to, co Anthony začal, a najít způsob, jak mu pomoci znovu se shledat s jeho ztracenou láskou.

 

Sběratel ztracených věcí

Autorka: Ruth Hoganová
Přeložila: Michaela Martinová

Počet stran: 300
Vazba: vázaná
ISBN: 978-80-7491-852-0
Doporučená cena: 299 Kč

Knihu Sběratel ztracených věcí vydalo nakladatelství Host.

 

Ukázka z knihy

Byl rád, že je konečně doma. Jeho Padova byla solidní viktoriánská vila z červených cihel. Po šikmé střeše verandy se z obou stran pnuly keře zimolezu a klematisu. Chladný prostor rozlehlé vstupní haly provoněné růžemi přinášel úlevu od neúprosného žáru odpoledního slunce. Postavil tašku na zem, klíče uklidil do zásuvky malého stolku a panamák odložil na věšák. Byl k smrti unavený, ale tichý dům působil na duši jako balzám. Vila byla tichá, ale nikoliv bez života. Stojací hodiny pravidelně odtikávaly ubíhající čas a zdálky bylo slyšet vrčení stařičké ledničky. Kdesi v zahradě zpíval kos. Všudypřítomné zvuky moderní technologie byste však v domě hledali marně – žádný počítač, televize, DVD nebo CD přehrávač. Jediné spojení s vnějším světem představoval starý bakelitový telefon a rádio. (str. 11)

Přečtěte si celou ukázku.

 

Řekli o knize

Hřejivý, vtipný a moudrý. Toto je kouzelný román, do kterého se zamilujete.

Ronald Frame, spisovatel

Od poutavého prvního odstavce až po radostný závěr vytvořila Ruth Hoganová okouzlující pohádku, v níž lidé mohou být ztracenější než věci a štědrost a soucit se mohou stát klíčem k nalezení cesty domů.

Helen Simonsonová, spisovatelka

 

Ruth Hoganová

Ruth Hoganová pochází z anglického Bedfordu, vystudovala anglický jazyk a divadlo. Ve třiceti letech měla vážnou autonehodu, která jí znemožnila dál pracovat na plný úvazek, a tak začala psát. V roce 2012 jí byla diagnostikována rakovina. Během nocí, kdy kvůli chemoterapii nemohla spát, napsala svůj první román Sběratel ztracených věcí. Stejně jako hrdina jejího románu se věnuje sbírání ztracených věcí a své úlovky dokumentuje na Instagramu.

Informace o autorce byly čerpány ze stránek nakladatelství Host.


Nakladatelství Host zaujímá v současnosti nepřehlédnutelné místo na českém knižním trhu. Vydává tradičně především kvalitní českou prózu a poezii, literární teorii i literaturu naučnou – publikace věnované zejména historii, sociologii, filmové vědě i dalším oborům. V posledních letech se výrazně rozšířila řada překladové beletrie, ale nově zde našla přístřeší například i prestižní edice Česká knižnice s výbory z děl českých klasiků.

Doporučení:

Související knihy

zobrazit info o knizeSběratel ztracených věcí

Hoganová, Ruth

Host, 2017

Napsat komentář