Farizejové bývají vnímáni jako pokrytci. Oni totiž přece nejsou jako ti ostatní, oni jsou lepší. Existuje ale ve víře cesta, která je „správnější“ než ty ostatní? A dokážeme se vyhnout rizikům až příliš urputné víry? Zkusme si společně odpovědět alespoň na některé takovéto otázky.
O knize
Nikdo nechce být jako farizej. Farizejové jsou přece ti zlí, nafoukaní intelektuálové, kteří se hádali s Ježíšem. My nikdy nechceme být jako oni.
My chceme být opravdoví, radikální, misijní, evangelijní, bibličtí, zapálení a milejší Bohu víc než všichni ostatní. Chceme do toho dát všechno.
A právě na této cestě nás může naše horlivá víra a zápal přivést na cestu farizejství. Potichu, nenápadně, aniž bychom tušili, co se děje, se stáváme novými farizeji.
Cesta farizejů totiž začíná výrokem: „Nejsme, jako oni.“
Jak se tedy vyhnout pýše, elitářství a dalším rizikům příliš horlivé víry?
Související články
Populárně-naučná - knižní tipy
Jak nebýt pokrytcem víry