Povídky mistra detektivního žánru

Male pikantni vrazdy
V Malých pikantních vraždách nabízí mistr detektivního žánru Jussi Adler-Olsen dvě povídky. V první z nich hlavní hrdina vymyslí morbidní plán, jak přijít k penězům. Druhá povídka v sobě nese motiv druhé světové války. Role interpreta se ujal známý český herec Petr Čtvrtníček.

Dvojice skvěle okořeněných zabijáckých jednohubek!
Lars z povídky Malé pikantní vraždy vede v podstatě tuctový život do chvíle, než ho opustí žena a ocitne se na mizině. Naštěstí uplatní senzační podnikatelský záměr: z náhodně zaslechnutých ženských hovorů vyrozumí, která z dam se nadobro touží zbavit svého chotě, a těm pak za přiměřený honorář milerád vyhoví za předpokladu, že u toho nepoteče krev. Až se jednou ucho utrhne…
V miniatuře Škvíra si zase autor pohrává s motivem z druhé světové války, jak ostatně s oblibou činí i v případech oddělení Q. Černá anekdota posluchače pobaví postupným rozkrýváním pointy a nemálo znepokojivým cynismem protagonisty.

Malé pikantní vraždy

Autor: Jussi Adler-Olsen
Přeložila: Kristina Václavů
Interpret: Petr Čtvrtníček

Počet stran: 2 hodiny 21 minut
Vazba: CD
ISBN: 8594169482941
Doporučená cena: 249 Kč

Audioknihu Malé pikantní vraždy vydalo nakladatelství OneHotBook. Nezapomeňte si poslechnout i ukázku.

O autorovi

Dánský spisovatel mnoha talentů Jussi Adler-Olsen (*1950) vystudoval politologii a filmovou vědu. Hrál v několika skupinách, skládal filmovou hudbu, živil se jako redaktor a vydavatel (např. Haškova Švejka) a sestavil mj. první dánský lexikon komiksů. Vlastní tvorbu zahájil prózou Alfabethuset (Abecední dům, 1997), poté následovaly romány Og hun takkede guderne (A děkovala bohům, 2003) a Washingtonský dekret (2006; Host 2014). U nás je známý především díky sérii kriminálních románů o kodaňském policejním oddělení Q (Žena v kleciZabijáciVzkaz v lahviSložka 64 atd.) První dva díly řady, pro kterou jsou typické osobitý smysl pro humor a vypravěčský odstup při líčení nejrůznějších psychologických poruch, byly zfilmovány v produkci Larse von Triera a promítaly se s úspěchem i u nás.

Zdroj informací: OneHotBook

O interpretovi

Petr Čtvrtníček vyrůstal v Řeži u Prahy a vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Praze. Poté nebyl přijat ke studiu na DAMU ani JAMU, za což je prý osudu dodnes vděčný. V 80. letech hrál a psal scénáře v amatérském divadle Vrata. Po revoluci se stal respektovaným hercem, scenáristou a režisérem. V Divadle Na zábradlí je v angažmá od roku 1999. Petr Čtvrtníček je nejen účinkujícím, ale i autorem populárních parodických televizních pořadů Česká sodaČtvrtníček, Šteindler a Vávra uvádějíTV show Toma a DanaČobolkoviny a dalších. Pro TV Stream napsal seriál Gynekologie. Neblahé praktiky fotbalových bossů pranýřoval v představení Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? Spolu s Leošem Nohou vytvořil minimalistické duo Evald a Vašek. Televizní diváci jej znají ze seriálů GynekologiePřístavAutobazar Monte Karlo či Světlu vstříc. Zahrál si také v mnoha filmech jako Eliška má ráda divočinuMazaný FilipČert ví pročDoblba!Kráska v nesnázíchObsluhoval jsem anglického králePoslední plavkyFrantišek je děvkařInstalatér z Tuchlovic a dalších.

Zdroj informací: OneHotBook


OneHotBook vydává audioknihy současných světových a českých autorů i moderní literární klasiku a osobitou tvorbu pro děti s kompletní profesionální produkcí zahrnující dramaturgii, režii, hudbu, postprodukci a design. Audiokniha v jejich podání není pouhým převyprávěním knihy, ale interpretačním uměním vzniklým ze spolupráce režisérů s pečlivě vybranými herci; zvukovou adaptací, jejíž náladu podkreslují atmosférické zvuky i ruchy a původní skladby vytvořené na míru daného díla.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeMalé pikantní vraždy (audiokniha)

Adler-Olsen, Jussi

OneHotBook, 2019

Napsat komentář