Komiksová adaptace detektivky Léa Maleta

Nestor Burma_uvodni
Francouzský spisovatel Léo Malet se proslavil především detektivními příběhy s postavou Nestora Burmy. Nakladatelství Egmont nyní přináší komiksovou adaptaci jednoho z nich. Vytvořil ji ilustrátor Jacques Tardi.

Paříž, padesátá léta. Jednoho dne zaklepe na soukromého detektiva Nestora Burmu jeho minulost, když ho mladá žena jménem Bélita zavede do nemocnice Salpetriere. Tam Burma objeví nedávno zesnulého Abela Benoîta, starého známého z anarchistických dnů. Zatímco Burma se poté rozhodl vydat na (víceméně) spořádanou cestu soukromého očka, jeho známý zůstal na opačné straně zákona jako padělatel, až dokud ho nedostihla jeho vlastní minulost. Je nyní na Burmovi, aby pomstil dávného přítele a odhalil tajemství, jehož kořeny sahají až do dvacátých let…

 

Nestor Burma

Mlha na mostě Tolbiac
Autor: Léo Malet
Přeložil: Jiří Žák
Ilustroval: Jacques Tardi

Počet stran: 88
Vazba: vázaná
Formát: 225×297 mm
ISBN: 978-80-252-4512-5
Doporučená cena: 499 Kč

Knihu Nestor Burma vydalo nakladatelství Egmont ČR.

 

Ukázka z knihy

Nestor Burma_ukazka1Nestor Burma_ukazka2

Stáhněte si další ukázku.

 

Léo Malet

Francouzský spisovatel a básník Léo Malet (1909–1996) se narodil roku 1909 ve městě Montpellier. Proslavil se zejména detektivními romány s postavou Nestora Burmy, jejichž děj se odehrává převážně v Paříži. Uměleckou dráhu zahájil Malet v roce 1925 jako kabaretiér na Montmartru, později se pohyboval v anarchistickém hnutí. Vystřídal několik zaměstnání (úředník, novinář, balič v nakladatelství aj.).


Egmont ČR je v současné době jedním z největších vydavatelů dětských knih a časopisů na území naší republiky. Právě zásluhou Egmontu byly našim dětem představeny postavičky, které znal celý svět a které si děti rychle zamilovaly. Mezi ně bezesporu patří Kačer Donald, Myšák Mickey, Medvídek Pú a spousta dalších, jejichž příběhy po generace podporují dětskou fantazii. Svět Walta Disneye byl tehdejším dětským čtenářům v 90. letech téměř neznámý. Není proto divu, že mnohé děti lačnily potom, začíst se do příběhů těchto postav, což jim jako vůbec první společnost Egmont umožnila. Nakladatelství se připojilo k velké společnosti Albatros Media.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeNestor Burma
Mlha na mostě Tolbiac

Malet, Léo

Egmont ČR, 2019

Napsat komentář