Závěrečné toulky

1201-1218_toulky-ceskou-minulosti
1218 půlhodinových dílů. Přesně tolik jich má slavná série Toulky českou minulostí. Závěrečných 18 dílů nás provádí posledními dny Rakousko-uherské monarchie a prvními dny samostatného Československého státu.

23 a půl roku. Tak dlouho vycházel populární seriál Toulky českou minulostí na Českém rozhlasu. Seriál se inspiroval stejnojmenou knižní sérií Petra Hořejše, která byla vydávána mezi roky 1979 a 2016. Pořad Českého rozhlasu vycházel paralelně a po desítkách tisíc odvysílaných minut se nyní také dostává do svého závěru. Nahlédněte do historické pouti českého národa s pomocí těchto závěrečných 18 dílů Toulek.

Toulky českou minulostí 1201–1218 (audiokniha)

Autor: Josef Veselý
Interpreti: František Derfler, Igor Dostálek, Vladimír Krátký, Iva Valešová a Josef Veselý

Vazba: CDMP3
ISBN: 8590236100725
Doporučená cena: 199 Kč

 

Audioknihu Toulky českou minulostí 1201–1218 vydalo nakladatelství Radioservis, na jehož stránkách můžete poslechnout krátké ukázky.

Závěrečné díly oblíbeného seriálu pořadů Českého rozhlasu od roku 1995 v režii Jaromíra Ostrého.

„Lidi mají rádi příběhy. Samy o sobě třeba nejsou nijak převratné, světodějné, ale zapadají jako různobarevné kamínky do velké mozaiky dějin. Kdyby nebyly do té mozaiky zasazeny, tak by v ní něco chybělo, prostě by tam zelo prázdné místo. Posluchači asi tento pořad adoptovali, byly to jejich Toulky, ať už sloužily pouze jim či členům rodiny, anebo celým třídám na základních školách a gymnáziích, ba díky internetu ve vzdáleném světě, nejenom u sousedů, tedy u těch, kteří rozumějí česky, ale i u našich krajanů v Kanadě, Spojených státech, na Novém Zélandu, v Thajsku a kdo ví kde ještě. Velice často se ze všech těch dálek ozývalo jediné slovo vlast. Slůvko, na které jsme my doma skoro zapomněli. Těmito Toulkami českou minulostí tento seriál končí. Po 23 a půl roku se loučíme. Během té doby jsme odvysílali 30 450 minut, což představuje 507 hodin, a to je víc než tři týdny, pokud bychom chtěli poslouchat všechny díly nepřetržitě. Nejde však jen o čísla. Během té dlouhé doby jsme navázali úzký, řekli bychom přímo přátelský vztah s mnoha posluchači. Děkujeme Vám a věříme, že se budete i nadále k Toulkám vracet, třeba poslechem cédéček, na kterých jsou zachyceni lidé a události, jež jsme potkávali.“

O autorovi

Josef Veselý je přední rozhlasový autor, publicista a moderátor. Napsal knihu Kterak, ve které vypráví o našich místech, osobnostech a událostech slavných i neslavných a v současné době pracuje na jejím pokračování. Po studiích na Univerzitě Karlově nastoupil do Českého rozhlasu Brno, kde pracuje dodnes. Podílel se na programových řadách Šipka, Domino, Rádio na polštář, Hezky česky, Dveře dokořán. Momentálně se věnuje seriálu Toulky českou minulostí, který patří k nejposlouchanějším na 2. programu Českého rozhlasu. Také se věnuje úspěšnému soutěžnímu pořad Kdo to byl a připravuje týdeník Račte vstoupit k Josefu Veselému, ve kterém ukazuje archivní materiály, ale i nové příspěvky. Významná je jeho spolupráce s Jaromírem Ostrým, s nímž vysílal řadu let Trefu a nyní týdeník Jak na tom jsem, pane doktore. Podílí se na životopisné řadě Velké osudy a vystupuje pravidelně v živě vysílaném Rendez-vous.
Zdroj: kosmas.cz

Radioservis je největším výrobcem audiozáznamů v České republice. Jeho záměrem je postupně zpřístupnit rozhlasový archiv (mluvené slovo, hudbu a další pořady), tak i fyzické nosiče na jednom místě online. Nabízené záznamy pořadů jsou dodávány ve vysoké kvalitě upravené zvukovými mistry.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeToulky českou minulostí 1201–1218 (audiokniha)

Radioservis, 2019

Napsat komentář