Získejte netradiční a vtipný cestopis z pouti do Izraele

40-dni-pesky-do-Jeruzalema-perex
Kniha Ladislava Zibury není klasickým cestopisem plným suchých údajů a obyčejným popisem cesty do Jeruzaléma, ale naopak vás příjemně překvapí. Čeká na vás trasa plná omylů, zvláštních setkání, ale také puchýřů a opruzenin.

1 400 kilometrů napříč rozpálenou krajinou

40-dni-pesky-do-Jeruzalema-ukazkaProžijte největší cestovatelské dobrodružství od dob Honzíkovy cesty!

Dvaadvacetiletý Ladislav Zibura v létě sbalil svůj život do 12 kilogramů, hodil batoh na záda a vypravil se po vlastních do Jeruzaléma. Bez mapy a orientačního smyslu pěšky ušel 1 400 kilometrů napříč rozpálenou krajinou Turecka a Izraele, stanul pod Zdí nářků a prožil největší dobrodružství svého života. Jeho cesta je příběhem omylů, pozoruhodných setkání, puchýřů a opruzenin. Těšte se na vyprávění cynického kavárenského povaleče, který vám svým laskavě nekorektním humorem dokáže, že poutník rozhodně nemusí být katolík, asketa ani nudný člověk.

 

 

40 dní pěšky do Jeruzaléma

O pouti bez cukrové vaty

Autor: Ladislav Zibura

Vydalo: nakladatelství BizBooks
Ilustrace: Eva Šlosarová
Počet stran: 240
Vazba: vázaná
Vydáno: 11/2015
ISBN: 978-80-265-04727-6

Přečtěte si více o knize 40 dní pěšky do Jeruzaléma, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství BizBooks patřící pod společnost Albatros Media. A nezapomeňte si stáhnout ukázkovou kapitolu, nebo přečíst náš článek.

BizBooks_Albatros-Media

Nakladatelství BizBooks publikuje knihy, které se zabývají aktuálními tématy a novými trendy v oblasti osobního a kariérního růstu, financí, byznysu a ekonomie. Knihy s touto tematikou začalo nakladatelství vydávat v druhé polovině devadesátých let pod hlavičkou bývalého Computer Pressu, samotná značka BizBooks vznikla v roce 2012.

Albatros Media, a.s. je mediální společnost a největší knižní vydavatelství v ČR. V návaznosti na tradici sahající až k roku 1949 společnost vydává více než tisíc knižních titulů ročně. Skupina zaštiťuje knižní nakladatelství Albatros, CooBoo, Plus, Motto, XYZ, Edika, BizBooks, CPress, Computer Press, Management Press, B4U Publishing, Fragment, partnerský projekt Edice České televize a nakladatelství elektronických knih eReading.

 

Ukázka z knihy

Charakter krajiny se oproti severu Turecka hodně změnil. Šplhal jsem podél potůčku do prudkého kopce, okolní svahy zakrývaly řídké lesy. Na vrcholu kopce jsem si osušil pot z očí a rozhlédl se po kraji. Zdá se, že mě čeká rozmanitější podívaná než jen nekonečná pole – zvlněnou krajinu protínaly linie potoků, z kopců trčely obnažené skály a všude kolem se střídaly lesy s loukami a malými políčky. Oproti nekonečným silnicím plným aut a všudypřítomným slunečnicím je to skutečně příjemná změna. Asi deset kilometrů za Altinovou jsem si sedl ke stolu před mešitou, abych v klidu posvačil. Sotva jsem ale vytáhl chleba a mléko, přisedl si ke mně mladý muž mého věku. Přivedl mě tím do celkem svízelné situace – nevím, zda je v tomto ramadánem stiženém kraji zdvořilé svačit před hladovějícími a žíznícími. Návštěvník ale pochopil mé rozpaky a naznačil, ať klidně jím. Když o chvíli později beze slova odešel, myslel jsem, že nakonec přece jen neunesl pohled na hodujícího křesťana. Ukázalo se ale, že se mnou má docela jiné plány. Odešel a zase se vrátil celkem třikrát, aby mi přinesl rajčata, olivy, papriky, sýr, broskve, okurky, vodu a zákusek. Cpal jsem se k prasknutí a každou další potravinu upřímně chválil. Po zákusku jsem si na lavičce dopřál půlhodinku spánku. Je to zvláštní. Ten člověk se celý den nenajedl ani nenapil, přesto měl radost, že mi chutná, a ještě mě do jídla povzbuzoval. Takhle nějak podle mě vypadá respekt. (str. 56)

 

Vyhrajte knihu 40 dní pěšky do Jeruzaléma

Vtipné příhody a události, které potkaly Ladislava Ziburu na pěší pouti přes Turecko až do Jeruzaléma, si přece nemohl tento mladý cestovatel nechat pro sebe. Pořádá sice přednášky, ale ty jsou téměř vždy vyprodané dlouhou dobu předem, proto se rozhodl vydat své vzpomínky i knižně. V cestopisné knize najdete vše od okamžiku, kdy si sbalil batoh a bez mapy se vydal na cestu dlouhou 1 400 kilometrů, až do chvíle, kdy stanul pod Zdí nářků. Pokud se při čtení rádi bavíte, tak rozhodně neváhejte a knihu si pořiďte.

Ve spolupráci s nakladatelstvím BizBooks patřícím pod společnost Albatros Media vám navíc přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou knihu 40 dní pěšky do Jeruzaléma vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu 40 dní pěšky do Jeruzaléma
probíhá od 21. listopadu do 4. prosince 2015.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Soutěž naleznete také na největším soutěžním portálu v ČR – Soutěže.cz a na Websoutěže.cz

Související soutěž

Soutěž o 3 cestopisy 40 dní pěšky do Jeruzaléma

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knize40 dní pěšky do Jeruzaléma
O pouti bez cukrové vaty

Zibura, Ladislav

BizBooks, 2015

Získejte netradiční a vtipný cestopis z pouti do Izraele - DISKUZE

Počet reakcí: 10
 1. Milunka21 napsal:

  Dobrý den,taky už mam knihu 40 dní pěšky do Jeruzaléma doma s dárkem děkuji :-)

 2. 135evik napsal:

  Dobrý den,
  dnes mi konečně přišla vyhraná knížka (40 dní pěšky do Jeruzaléma)ze začátku prosince i s dárkem. Moc a moc děkuji! S pozdravem 135evik

 3. Milunka21 napsal:

  Mě také stále nedorazila kniha kterou jsem vyhrála 40 dní pěšky do Jeruzaléma

  • Jiří Glozar Jiří Glozar napsal:

   Dobrý den, je mi líto, že své výhry stále nemáte, ale má odpověď je stejná jako pro Kaliku. Z Albatros Media měly výhry odejít toto pondělí. Mladá fronta začala po inventuře knihy rozesílat také až počínaje pondělkem. Rozesílání výher s Mladou frontou (z Velké vánoční soutěže a závěrečného slosování) bylo navíc zdrženo i třemi výherci, kteří nereagovali a nereagují na výzvy k doplnění adresy a/nebo k výběru výhry. I z Mladé fronty však máme potvrzeno, že i výhry ve Velké vánoční soutěži budou v nejbližších dnech rozeslány.

  • Jiří Glozar Jiří Glozar napsal:

   Dobrý den, tak před desíti minutami jsme dostali zprávu z Albatros Media, v níž se PR manažerka omlouvá, že se opozdil dotisk knihy 40 dní pěšky do Jeruzaléma, která měla být během tohoto týdne odeslána. Dotisk by měl být začátkem února. Jako omluvu nabízí výhercům kromě jejich výhry i ještě nějakou další knihu, která bude začátkem února spolu s výhrou zaslána ihned po naskladnění dotisku. Prosím tedy výherce 135evik, IRoskotova a Milunka21 o výběr knihy, kterou chtějí kromě výhry zaslat, a zprávu do mailu. Já k nabídce PR manažerky dodávám a prosím, aby Vámi vybraná kniha, pokud možno, nebyla výrazně dražší než výhra samotná. Omlouváme se za komplikace, ale některé děje (svátky, dovolené, inventury, opožděný dotisk) prostě neovlivníme.

   • Milunka21 napsal:

    Dobre dekuji a jeste teda otazecku mam to mapsat vam do mailu nebo te manazerce? :-)

   • Jiří Glozar Jiří Glozar napsal:

    Od Vás už Váš výběr mám, jakmile napíší i zbývající dva výherci, kontaktuji PR manažerku.

 4. 135evik napsal:

  Dobrý den, dodnes mi vyhraná kniha ze 4. 12. 2015 nepřišla a už je to více než 30 dní. Je mi to moc líto!!

 5. 135evik napsal:

  Dobrý den, mně také kniha zatím nedošla, asi opravdu zafungovaly Vánoce!!!

 6. Milunka21 napsal:

  koukam že se knihy a odpovědi nedočkám,škoda

  • Alena Badinová Alena Badinová napsal:

   Moc se omlouváme, ale knihy zasílá nakladatelství a my nemáme možnost dobu odeslání ovlivnit. Na odeslání knih má nakladatel měsíc od ukončení soutěže, takže není důvod k panice;). Navíc v období přelomu roku je možné i větší zdržení odeslání kvůli dovoleným a uzávěrkám skladů kvůli inventuře.
   Pokud by kniha nepřišla do konce ledna, tak se znovu ozvěte, to už by mohl být nějaký problém.
   Děkuji za trpělivost a pochopení a přeji pohodové svátky.

 7. Milunka21 napsal:

  Dobrý den,soutěž skončila čtvrtého,ale kniha zatím vůbec nedorazila.

Napsat komentář