English Is Not Easy

zobrazit info o knize
Nakladatelství Grada
Vydáno   10/2018
ISBN 978-80-271-0600-4
Počet stran 344
Vazba brožovaná
Formát 170×212
Doporučená cena 299 Kč

O knize

Víte, kdy použít whether a kdy if? Díky příkladové větě si to jistě ujasníte: I wonder whether I should have added a little more poison to his tea? Nevíte, kam umístit čárku v podmínkových větách? Chce si ujasnit a zopakovat základní předložky pomocí krys a popelnice? Tento skvěle ilustrovaný průvodce představuje složitost anglického jazyka, slovíčka i gramatiku.
Celkem 17 zábavných kapitol nás seznámí s nejrůznějšími úskalími anglického jazyka, na které autorka – grafička, která tuto knihu vytvořila, narazila během svého pobytu v New Yorku.
English Is Not Easy nenabízí zkrácené fráze o extrémních sportech a atmosférických podmínkách, které se dozvíte v obvyklých učebnicích angličtiny. Tato kniha nabízí slovní zásobu situací, ve kterých se dospělý čtenář skutečně ocitá. Potřebujete někoho urazit? Ano, i urážky tu najdete. A imbecil je z nich ta nejslušnější.
Autorčiny postavy, hravé věty, dialogy ze života, a především skvělé ilustrace nás seznámí se vším – od problematiky slovesa to be až po komplikované slovesné časy a zdánlivě nesmyslné idiomy. Pro samouky, kteří se chtějí zlepšit v konverzaci, a pro „věčné začátečníky“, je tato kniha nápaditým a poutavým ilustrovaným dobrodružstvím na cestě angličtinou.

Doporučení:
Share

Související články