Reportáže z Izraele

izrael-uz-se-nevznasi-nahled
Pojďte se začíst do skutečných příběhů z Izraele a prozkoumat tuto neobyčejnou zemi! Paweł Smoleński prostřednictvím svých reportáží mapuje dění v Izraeli. Tuto velmi zajímavou publikaci pro vás vydalo nakladatelství Dokořán.

Poznejte Izrael z jiného pohledu!

Ve více než dvaceti reportážích nás Paweł Smoleński provádí po uličkách izraelských měst, kibucech, plážích, hospodách nebo svatyních. Všude tam, kde je to možné, po salónech i bazarech, hovoří s lidmi a poslouchá jejich příběhy. Izrael je snad více než kterýkoliv jiný stát tvořen sny, strachem a nadějí. Smoleński svým vyprávěním proniká pod povrch dnešní židovské „země zaslíbené“. Píše o zvláštní atmosféře Jeruzaléma a jeho „syndromu“, o obyvatelích kibucu, rabínech a chasidech, moderní tváři země, cituje z málo známé reportáže Amose Oze. Reportáže jsou spojeny zejména s bouřlivým obdobím likvidace osad v pásmu Gazy v roce 2005, na tomto pozadí ovšem Smoleński představuje stále platné paradoxy a traumata dnešního Izraele a jeho nejistou budoucnost. Paweł Smoleński, reportér a novinář deníku Gazeta Wyborcza, získal za knihu Izrael už se nevznáší prestižní Cenu Beaty Pawlak.

Izrael už se nevznáší

Autor: Paweł Smoleński

Vydalo: nakladatelství Dokořán 

Překlad: Lucie Zakopalová a Michaela Benešová
Počet stran: 288
Formát:140 x 205
Vazba: vázaná s přebalem
Datum vydání: 19. 11. 2013
ISBN: 978-80-7363-541-1

Přečtěte si více o knize Izrael už se nevznáší 

Již zítra vám přineseme ukázku z této knihy.

O autorovi

Paweł Smoleński (*1959) je polský spisovatel a reportér, publikoval v samizdatu a v exilovém časopise Kultura vycházejícím v Paříži. Bydlí ve Varšavě, ale cestuje po celém světě. Od roku 1989 působí jako reportér v deníku Gazeta Wyborcza. Je autorem několika reportážních knih: Pochówek dla rezuna (Pohřeb banderovce, 2001) o komplikovaných polsko-ukrajinských vztazích, za niž dostal Cenu polsko-ukrajinského smíření, Irak. Piekło w raju (Irák. Peklo v ráji, 2004) o diktátorském režimu Saddáma Husajna a irácké naději na normální stát bez dohledu mezinárodních vojsk nebo Bedzies wisioł za cosik. Godki podhalańskie (2010), která představuje svébytný hold tvrdým horalům z Tater, partyzánům, pašerákům a horolezcům. Soubor reportáží Izrael už se nevznáší byl nominován na prestižní reportérskou Cenu Beaty Pawlak. O Izraeli pojednává i Smoleńského poslední kniha Balagan. Alfabet izraelski (Bordel. Izraelská abeceda, 2012). V roce 2012 mu byl udělen řád Polonia Restituta za zásluhy o Polskou republiku.

(Informace: nakladatelství Dokořán)


Nakladatelství Dokořán oslavilo v minulém roce 10. výročí svého založení! Vydali již přes 500 knižních titulů a původní záměr – vybudovat nové nakladatelství se zaměřením zejména na populárně naučnou a odbornou literaturu s výběrovými přesahy do kvalitní beletrie a poezie se podařilo naplnit. Základní přístup k nakladatelské činnosti lze stále stručně vyjádřit heslem: OTEVŘENO NOVÝM MYŠLENKÁM.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeIzrael už se nevznáší

Smoleński, Paweł

Dokořán, 2013

Napsat komentář