Komisařka se slabostí pro tequillu

podzimní vražda
Třetí část slavné řady s komisařkou Malin Forsovou je mrazivým příběhem o penězích, společenských vrstvách a moci.

Mons Kallentoft: Podzimní vražda

Déšť smáčí zámek Skogså u Linköpingu. Kapky se snášejí na zem a na tělo, které plave ve vodním příkopu. Bohatý právník a nový majitel zámku Jerry Petersson byl zavražděn.

Inspektorka Malin Forsová brzy začne podezřívat předchozí majitele zámku, aristokraty, kteří jistě nemají radost z toho, že museli prodat rodinný majetek Jerrymu Peterssonovi. Mohl to ale být motiv vraždy? A jaké další zlé síly se probudily na pláních Östgötalandu? A kdo byl ve skutečnosti Jerry Petersson, muž, který se skrýval za svými miliony, drahými obleky a sbírkou obrazů?

Mons Kallentoft se vrací s mrazivým příběhem o penězích, společenských vrstvách a moci. Podzimní vražda je třetí část jeho slavné řady s Malin Forsovou a potvrzuje Kallentoftovu pověst skvělého spisovatele.

Podzimní vražda

Autor: Kallentoft, Mons

Počet stran: 432

Cena: 329 Kč

Rok vydání: 2012

Překlad: Luisa Robovská

ISBN: 978-80-7294-638-9

Knihu Podzimní vražda vydalo  nakladatelství Host

 

O autorovi:

Mons Kallentoft-(nar. 1968) pracoval v reklamě a novinách, debutoval románem Pesetas. Za tuto knihu získal prestižní Katapultpriset za nejlepší švédský debut roku 2000. Napsal další dvě oceňované beletristické práce. Jeho čtvrtou knihou byl detektivní román Zimní oběť (2007; česky Host 2011) s hlavní hrdinkou kriminální inspektorkou Malin Forsovou. Ve Švédsku již vyšlo šest knih z této série. Práva na ni byla prodána do dvaceti zemí.

V nakladatelství Host již vyšlo: Zimní oběť (2011), Letní smrt (2011)

 

 

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizePodzimní vražda

Kallentoft, Mons

Host, 2012

Napsat komentář