Vzhůru na nejvyšší horu Jeseníků

praded uvodni
Horu Praděd zná v Česku snad každý. Co o něm však víme? V knize, kterou jsme pro vás dnes vybrali, se kromě mnoha zajímavostí o okolí můžete dozvědět také řadu informací o zajímavých osobnostech s tímto vrchem spjatých. Vydejte se společně s námi na knižní cestu na Praděd a objevujte!

Objevte krásy a taje místa, kde Morava a Slezsko dosahují nebe! Vydejte se za poznáním tajemných zákoutí nejvyšší hory Jeseníků! Čekají na vás zajímavá místa a stavby, vodní toky i okolní sídla. Dozvíte se vše o mytickém duchu hor, který prý v hoře sídlí, i o zajímavých osobnostech spojených s tímto podmanivým místem. Zjistíte, jaké turistické a sportovní možnosti Praděd nabízí, a necháte se okouzlit úchvatnými fotografiemi a ilustracemi. Průvodcem na objevitelských cestách vám bude specialista na oblast Jesenicka, který zná Praděd i jeho okolí jako své boty. Matěj Matela vyrostl a žije v Jeseníkách, díky čemuž má k tomuto regionu velmi silný vztah a opravdu dobře ho zná. Je pracovníkem Vlastivědného muzea Jesenicka, které se na přípravě této knihy také podílelo (www.muzeumjesenik.cz).

Fenomén Praděd

Vše, co byste měli znát o nejvyšší hoře Jeseníků
Autor: Matěj Matela

Počet stran: 184
Vazba: vázaná
Formát: 163×235 mm
ISBN: 978-80-264-4615-6
Doporučená cena: 332 Kč

Knihu Fenomén Praděd vydalo nakladatelství CPress.

Ukázka z knihy

praded ukazka1 (1)

K dispozici ke stažení máte kompletní ukázku.

O autorovi

Matěj Matela se narodil se roku 1992 v Bruntále, vyrostl ve Vrbně pod Pradědem. Po absolvování Univerzity Karlovy působil jako šéfredaktor pražského cestovatelského nakladatelství, od roku 2018 pracuje ve Vlastivědném muzeu Jesenicka. Při své práci se nejčastěji soustředí na střípky kulturního dědictví původního německého obyvatelstva Jeseníků a podhůří, především se zaměřuje na historii místního lesnictví, lidovou slovesnost a zajímavé osobnosti a pábitele. Dvacet nejinspirativnějších osudů zařadil do svého literárního debutu Zvoník z Cukmantlu (2022). Mimo hlavní pracovní zaměření nezapomíná ani na svůj vystudovaný obor – překládá srbskou beletrii a poezii, region střední a jihovýchodní Evropy tematizuje v článcích apod.

Zdroj informací: CPress


cpressNakladatelství CPress pružně reaguje na vzrůstající popularitu oborů v oblasti odborné a populárně-naučné literatury. Systematicky tak rozšiřuje svou knižní nabídku zejména v oblastech knížek pro nejmenší, cestování, historie a military, hobby, auto-moto, zdraví a životní styl, příroda a zahrada, umění a kultura a technika a věda. Novým knižním oborem, který si už pevně vydobyl své místo v tomto nakladatelství, jsou kuchařky, jak pro dospělé tak i pro děti. Knižní perlou je unikátní edice Muzeum v knize, která přinesla na český trh zcela originální zpracování knih s vloženými kopiemi dobových dokumentů a historických materiálů.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeFenomén Praděd
Vše, co byste měli znát o nejvyšší hoře Jeseníků

Matela, Matěj

CPress, 2023

Napsat komentář