Získejte příběh pozoruhodných žen ze zámku Lafayette

zeny-ze-zamku-lafayette-perex
Zámek Lafayette ležící v srdci Francie je spjat s životy několika pozoruhodných žen, a právě jimi se Stephanie Drayová inspirovala při psaní svého románu. Začtěte se do více než pěti set stran atraktivně zpracované historie a připomeňte si významné obyvatelky.

Odvážné obyvatelky zámku Lafayette

Většinu zámků chrání muži. Tento je chráněn ženami.

Matka zakladatelka…
1774. Urozená šlechtična Adrienne Lafayette se stává politickou partnerkou svého manžela markýze de Lafayette v boji za americkou nezávislost. Když však jejich idealismus ve Francii vyvolá revoluci a gilotina ohrozí vše, co je jí drahé, musí se Adrienne zříci komplikovaného muže, kterého miluje, nebo riskovat život pro odkaz, který bude inspirací pro další generace.

Odvážná vizionářka…
1914. Členka newyorské společenské smetánky Beatrice Chanlerová je silná osobnost a živel, který nic nezastraší – ani její skromné začátky, ani rozpadající se manželství, ani vypuknutí první světové války. Poté, co se však Beatrice stane přímým svědkem devastace Francie, přijme životní výzvu: přesvědčit Ameriku, aby bojovala za to, co je správné.

Neochotná odbojářka…
1940. Francouzská učitelka, začínající umělkyně a sirotek Marthe Simoneová je zvyklá se sama o sebe postarat. S válkou nechce mít nic společného. Když však realita nacistické okupace změní její život na izolovaném zámku, kde vyrůstala, Marthe začne pochybovat o tom, kým je, a co je důležitější, kým je ochotna se stát.

 

Ženy ze zámku Lafayette

Autorka: Stephanie Drayová

Vydalo: nakladatelství Jota
Překlad: Radka Klimičková
Počet stran: 536
Vazba: pevná
Vydáno: 11/2022
ISBN: 978-80-7689-038-1

Přečtěte si více o knize Ženy ze zámku Lafayette, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Jota. A nezapomeňte si také prolistovat ukázku.

Nakladatelství Jota vzniklo téměř před 24 lety a za tu dobu vydalo více než 1000 titulů v mnoha edičních řadách. Zpočátku vydávalo knihy zaměřené regionálně, ale po třech letech podstatně rozšířilo spektrum titulů. Nakladatelství publikujeme tvorbu českých autorů i překladovou literaturu.

 

O autorce

Stephanie Drayová je autorkou bestsellerů The New York Times, Wall Street Journal a USA Today v kategorii historických románů pro ženy. Její oceňovaná díla byla přeložena do osmi jazyků a umisťují se na předních místech žebříčků nejočekávanějších knih roku. Žije nedaleko Marylandu se svým manželem, kočkami a knihami o historii.
(Zdroj informací: nakladatelství Jota)

 

Vyhrajte knihu Ženy ze zámku Lafayette

Většina zámků a hradů je spjata především s mužskými zástupci významných rodů, kteří je obývali a chránili před nepřáteli. Zámek Lafayette v srdci Francie je výjimkou, protože v jeho historii vystupuje mono významných žen. V roce 1774 to byla šlechtična Adrienne Lafayette, později odvážná Beatrice Chanlerová a v neposlední řadě Marthe Simoneová, které změnila život nacistická okupace. Začtěte se do jejich příběhů v působivém historickém románu Stephanie Drayové.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Jota vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou knihu Ženy ze zámku Lafayette vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Ženy ze zámku Lafayette
probíhá od 14. do 27. prosince 2022.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeŽeny ze zámku Lafayette

Drayová, Stephanie

Jota, 2022

Napsat komentář