Vyhrajte knihu o naději v těžkých časech

Kniha o nadeji_uvodni
Máme ještě nějakou naději, že život bude stejný jako dříve? Jaká nás čeká budoucnost, když přítomnosti vládnou epidemie nových nemocí a války? Začtěte se do rozhovoru se světoznámou přírodovědkyní a průkopnicí výzkumu chování zvířat.

Jak obnovit víru v budoucnost

Jane Goodallová, světoznámá přírodovědkyně a průkopnice výzkumu chování zvířat, se už desítky let neúnavně věnuje také ochraně ohrožených živočišných druhů. Již jako třiadvacetiletá se současná ikona mladých ochránců přírody vydala do afrického Gombe, aby si splnila svůj sen a studovala tam život divokých zvířat, zejména šimpanzů.

V Knize o naději čerpá z moudrosti celého svého života, který zasvětila přírodě, a pomáhá nám pochopit, jak si zachovat naději i tváří v tvář pandemiím, válkám a hrozícím ekologickým katastrofám. V důvěrném rozhovoru s Douglasem Abramsem poutavě vypráví o svých cestách po celém světě, průkopnickém výzkumu a neutuchajícím aktivismu. Její bohaté zkušenosti nám mohou pomoci lépe porozumět krizím, jimž v současnosti čelíme. Jane a Doug společně nastiňují jedinou možnou cestu vpřed – začít opět věřit v budoucnost. Protože naděje existuje, i když se někdy zdá být nedosažitelná. Můžeme ji najít například v přírodě – a v naší vlastní odolnosti.

Kniha o naději

Autoři: Jane Goodallová, Douglas Abrams
Přeložil: Martin Kupka
Vydalo: nakladatelství Kazda

Počet stran: 256
Vazba: pevná s přebalem
Vydáno: 8/2022
ISBN: 978-80-7670-086-4

 

Přečtěte si více o knize Kniha o naději, kterou do soutěže věnovala společnost Knihcentrum. A nezapomeňte také na náš článek o knize.

O autorech

Britská antropoložka, bioložka a ekoložka Jane Goodallová (* 1934) se o zvířata zajímala už v dětství. Proslula tím, že v africkém pralese v Gombe studovala život a chování šimpanzů ve volné přírodě. Jejich výzkumu a ochraně přírody se věnuje celý život a patří mezi největší odborníky na chování primátů. V roce 1977 založila Institut Jane Goodallové (The Jane Goodall Institute), jehož cílem je výzkum, vzdělávání a ochrana divoké přírody. Časopis Time ji zařadil mezi 100 nejvlivnějších lidí světa. Je autorkou řady knih a studií, např. Důvod k naději, a o jejím pozoruhodném životě vznikají filmy i dokumenty.
Douglas Abrams píše pro New York Times, založil literární agenturu Idea Architects, která má vizionářům pomáhat vytvářet moudřejší, zdravější a spravedlivější svět.

Zdroj informací: nakladatelství Kazda

logo-Knihcentrum

 

Knihcentrum.cz je internetové knihkupectví, které nabízí sci-fi, detektivky, thrillery, fantasy, učebnice, kuchařky, pohádky, průvodce, knihy pro děti a mládež a levné knihy.

Vyhrajte Knihu o naději

Knize o naději čerpá Jane Goodallová z moudrosti celého svého života, který zasvětila přírodě, a pomáhá nám pochopit, jak si zachovat naději i tváří v tvář pandemiím, válkám a hrozícím ekologickým katastrofám. Její bohaté zkušenosti nám mohou pomoci lépe porozumět krizím, jimž v současnosti čelíme. Jane a Doug společně nastiňují jedinou možnou cestu vpřed – začít opět věřit v budoucnost.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž, ve které dva z vás mohou knižní rozhovor Kniha o naději vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Kniha o naději
probíhá od 25. září do 1. října 2022.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 2 Knihy o naději

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeKniha o naději
Průvodce přežitím v těžkých dobách

Goodallová, Jane - Abrams, Douglas

Kazda, 2022

Napsat komentář