Získejte příběh matky v domácnosti

soutez-kaligrafie-zlomu
Mizuki je uvězněna ve svém rutinním životě ženy v domácnosti. Přitom by mohla být šťastná – má skvělého manžela i rozkošné děti. Tak proč má pocit, že by se cítila lépe, kdyby skočila z balkonu? Pomůže jí úspěšný restauratér, aby se zase volně nadechla?

Cena za svobodný život

Jakou cenu musí mladá Japonka zaplatit, aby mohla žít podle svých vlastních představ?
Mizuki je matka v domácnosti. Má pohledného, pracovitého manžela, dvě rozkošné děti a krásný byt v Tokiu. Na první pohled dokonalý život, a přesto někdy přemýšlí, jestli se raději nevrhnout z balkonu než přetrpět další večer doma a věšet vyprané spodky manželovi, který s ní ani nepromluví. Tíživá rutina ubíjí a dusí poslední zbytky svobodomyslné, scestovalé ženy, jakou kdysi bývala.
A pak jednoho deštivého večera potká úspěšného restauratéra Kijošiho a spolu s ním znovu objeví svobodu, přátelství, vlastní hlas, chutě, vůně a elektrizující tep svého milovaného města. Život opět nabývá jasných barev a splnění dávných snů se najednou nezdá nemožné. Jenže s každým dalším dnem Mizuki cítí, že se jí víc a víc otřásá půda pod nohama, a je jasné, že až přijde zemětřesení, nezůstane kámen na kameni.

Kaligrafie zlomu

Autorka: Emily Itami
Přeložila: Tereza Marková Vlášková

Vydalo: nakladatelství Host
Počet stran: 240
Vazba: vázaná
Vydáno: 06/2022
ISBN: 978-80-275-1155-6

Přečtěte si více o knize Kaligrafie zlomu, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Host.

 

host

Nakladatelství Host zaujímá v současnosti nepřehlédnutelné místo na českém knižním trhu. Vydává tradičně především kvalitní českou prózu a poezii, literární teorii i literaturu naučnou – publikace věnované zejména historii, sociologii, filmové vědě i dalším oborům. V posledních letech se výrazně rozšířila řada překladové beletrie, ale nově zde našla přístřeší například i prestižní edice Česká knižnice s výbory z děl českých klasiků.

 

O autorce

Emily Itami vyrostla v Tokiu a vrátila se tam, když byly její děti malé. V současné době žije v Londýně. Živí se jako novinářka na volné noze a píše cestopisy. Kniha Kaligrafie zlomu (2021) je její románová prvotina.

Zdroj informací: Host

 

Vyhrajte knihu Kaligrafie zlomu

Mizuki žije na první pohled dokonalý život. Má skvělého manžela, roztomilé děti, krásný byt. Přesto cítí, že jí něco chybí, a to tak moc, že by se někdy nejraději vrhla z balkonu dolů. Monotónní rutina ženy v domácnosti postupně dusí její vlastní já. Může se tedy něco změnit, když jednoho dne potká Kijošiho, úspěšného restauratéra?

Ve spolupráci s nakladatelstvím Host vám přinášíme soutěž, ve které dva z vás mohou knihu Kaligrafie zlomu vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Kaligrafie zlomu
probíhá od 8. do 21. července 2022.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 2 knihy Kaligrafie zlomu

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeKaligrafie zlomu

Itami, Emily

Host, 2022

Napsat komentář