Vyhrajte memoáry bývalého ředitele Zoo Praha

jak-se-dela-zoo-audiokniha-perex
Petr Fejk byl ředitelem pražské zoologické zahrady třináct let a za tuto poměrně krátkou dobu ji dokázal proměnit z šedivé neatraktivní zoo na jednu z nejkrásnějších na světě. Poslechněte si, jak trnitá byla cesta, která k tomu vedla.

Velká proměna pražské zoologické zahrady

Jak se ze staré, šedivé zoo stane jedna z nejkrásnějších na světě?

Petr Fejk strávil třináct let (1997–2009) ve funkci ředitele Zoo Praha a nyní se k této barvité životní kapitole vrací ve svých vzpomínkách, protože – jak sám říká – to byla výjimečná doba plná výjimečných událostí. A vůbec nepřehání. Vždyť se svými spolupracovníky dokázal nejen postavit na nohy starou zoologickou zahradu a vybudovat z ní zoo, která se probojovala mezi nejlepších deset na celém světě, ale musel se vypořádat také s ničivou povodní v roce 2002 a především s množstvím překážek, které s sebou provoz zoo a chov zvířat v zajetí přináší. A přestože v něm některé okolnosti doprovázející jeho dobrovolný odchod z pražské zoo zanechaly trpkou pachuť, dnes už tento nezdolný optimista bilancuje své ředitelské působení s jemu vlastním nadhledem a humorem.

Memoáry dlouholetého ředitele pražské zoologické zahrady si můžete vyslechnout v autorském podání.

 

Jak se dělá zoo

Autor: Petr Fejk

Vydavatel: vydavatelství OneHotBook
Interpret: Petr Fejk
Délka: 11 hodin 35 minut
Vydáno: 5/2022
EAN: 8594169484563

Přečtěte si více o audioknize Jak se dělá zoo, kterou do soutěže věnovalo vydavatelství OneHotBook. A nezapomeňte si také poslechnout krátkou ukázku.

Vydavatelství OneHotBook vydává audioknihy současných světových a českých autorů i moderní literární klasiku a osobitou tvorbu pro děti s kompletní profesionální produkcí zahrnující dramaturgii, režii, hudbu, postprodukci a design. Audiokniha v jejich podání není pouhým převyprávěním knihy, ale interpretačním uměním vzniklým ze spolupráce režisérů s pečlivě vybranými herci; zvukovou adaptací, jejíž náladu podkreslují atmosférické zvuky i ruchy a původní skladby vytvořené na míru daného díla.

 

O autorovi

petr-fejkPo maturitě na gymnáziu v rodném Mostě vystudoval Petr Fejk (* 1964) český jazyk a literaturu, historii a pedagogiku na FF UK v Praze. Dva roky působil jako češtinář na gymnáziu, další čtyři roky byl majitelem a manažerem hudebního klubu Belmondo. Své životní poslání ale našel až v roce 1997, kdy se stal na dalších třináct let ředitelem pražské zoologické zahrady, kterou za jeho vedení prošla výraznou modernizací a také nutnou obnovou po ničivé povodni v roce 2002. Roku 2009 se rozhodl Zoo Praha opustit a získal místo ředitele České národní budovy v New Yorku, odkud po roce odešel. Poté zastával nově zřízenou funkci firemního ombudsmana kvality u Českých drah, kde dal po několika měsících výpověď. Nyní působí jako OSVČ a nevzdává se svých plánů na vybudování pražského zábavního parku. Od mládí se také zajímá o divadlo a k herectví se vrátil i v nedávné době, když ztvárnil roli agenta 007 v představení bratrů Cabanových Bond/Medea na jevišti Studia DVA. V roce 2020 vydal po úspěšné crowdfundingové kampani vlastním nákladem knihu Jak se dělá zoo, jejíž audioknižní verzi v roce 2022 sám načetl.
(Zdroj informací a fotografie: vydavatelství OneHotBook)

 

Vyhrajte audioknihu Jak se dělá zoo

Když v roce 1997 nastoupil Petr Fejk na post ředitele Zoo Praha, věděl, že pokud chce areál modernizovat a zatraktivnit, bude ho to stát spoustu sil. Jeho práce a úsilí se však vyplatily a pražská zoologická zahrada je dnes jednou z nejkrásnějších na světě, přestože ji v roce 2002 poničila velká povodeň. Jak to dokázal a proč z vedení nakonec odešel? To si můžete vyslechnout v memoárech, které Petr Fejk nejen napsal, ale také sám načetl.

Ve spolupráci s vydavatelstvím OneHotBook vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou vyhrát audioknihu Jak se dělá zoo, kterou si stáhne z portálu Audiolibrix. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o audioknihu Jak se dělá zoo
probíhá od 20. května do 2. června 2022.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 3 stažení audioknihy Jak se dělá zoo

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeJak se dělá zoo (audiokniha)

Fejk, Petr

OneHotBook, 2022

Vyhrajte memoáry bývalého ředitele Zoo Praha - DISKUZE

Počet reakcí: 6
 1. 135evik napsal:

  Dobrý den, paní Badinová, kód už přišel! Děkuji!

 2. Jirkam napsal:

  DOBRÝ DEN, DĚKUJI ZA ZASLANOU VÝHRU, DORAZILO JIŽ MINULÝ TÝDEN.
  PĚKNÉ LETNÍ DNY PŘEJE JIRKAM

 3. 135evik napsal:

  Omlouvám se: Audiolibrix – jde o překlep!

 4. 135evik napsal:

  Dobrý den, dosud mě nikdo z Audiolibris nekontaktoval kvůli odkazu na stažení vyhrané audioknihy Jak se dělá ZOO. Děkuji!

Napsat komentář