Zahrajte si o otázky a odpovědi kolem vody

soutez-voda-v-pohybu
Voda je nedílnou součástí našich životů. Bez ní bychom nemohli přežít – nejen my jako lidstvo, ale každý živý organismus na planetě. Známe ale všechny odpovědi? A umíme vůbec pokládat ty správné otázky? Pojďme si společně rozšířit obzory!

Voda a její tajemství

Tekoucí voda a nejrůznější jevy, které se odehrávají na hladině i pod ní, jsou jen zdánlivě všední a všeobecně známé. Každý den je můžeme pozorovat, aniž bychom na nich shledávali něco mimořádného. Co se ale děje s prouděním, když je koryto v nějakém místě užší než jinde? Proč se v řece u mostního pilíře tvoří víry? A jak vlastně různé víry vypadají a vznikají? Co jsou to meandry, jak se tvoří a proměňují? Proč se na písečném dně u pobřeží tvoří zvláštní obrazce a jak jejich podobu ovlivňuje způsob proudění vody? Jak se pohybuje voda ve vlnách a proč můžeme na zvlněné hladině spatřit předmět, který vlny nikam neunášejí? Co se děje s vodní kapkou, když dopadne na hladinu a na suchou plochu?
Odpověď na tyto a další otázky nám v této knize srozumitelným způsobem předkládají odborníci na oblast vody a proudění. Prostřednictvím mnoha podrobně popsaných pokusů, které můžeme s jednoduchými pomůckami sami provádět, se učíme pochopit zákonitosti, které se za nimi skrývají. Další obrázky, fotografie a komentáře názorně přibližují a vysvětlují nejrůznější jevy spjaté s vodou. Tato kniha se může stát dobrým pomocníkem nejen pro pedagogy a rodiče, ale pro všechny, kteří v sobě chtějí oživit schopnost žasnout a chuť dále objevovat fascinující svět vody.

 

Voda v pohybu – úžas v nás

Pozorování a pokusy
Autoři: Herbert Dreiseitl, Jennifer Greene, Andreas Wilkens, Michael Jacobi, Christian Liess, Wolfram Schwenk
Přeložila: Yveta Kožíšková

Vydalo: nakladatelství Kazda
Počet stran: 208
Vazba: vázaná
Vydáno: 12/2018
ISBN: 978-80-907420-2-4

Přečtěte si více o knize Voda v pohybu – úžas v nás, kterou do soutěže věnovala společnost Knihcentrum.

 

logo-Knihcentrum

Knihcentrum.cz je internetové knihkupectví, které nabízí sci-fi, detektivky, thrillery, fantasy, učebnice, kuchařky, pohádky, průvodce, knihy pro děti a mládež a levné knihy.

 

Vyhrajte knihu Voda v pohybu – úžas v nás

Voda. Myslíme si, že ji známe a že o ní všechno víme. Je to ale skutečně tak? Co jsou meandry? Proč se u mostního pilíře tvoří víry? Co se děje s vodní kapkou? Na tyto a další otázky se nám srozumitelným způsobem pokusí odpovědět odborníci na oblast vody a proudění. Svá vysvětlení ukazují na pokusech, které si můžeme vyzkoušet sami doma, doplňují je obrázky, fotografiemi a komentáři.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum.cz vám přinášíme soutěž, ve které dva z vás mohou knihu Voda v pohybu – úžas v nás vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Přejeme hodně štěstí!

Soutěž o knihu Voda v pohybu – úžas v nás
probíhá od 8. do 14. května 2022.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 2 knihy Voda v pohybu – úžas v nás

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeVoda v pohybu – úžas v nás
Pozorování a pokusy

Wilkens, Andreas – Dreiseitl, Herbert – Greene, Jennifer – Liess, Christian – Schwenk, Wolfram – Jacobi, Michael

Kazda, 2018

Napsat komentář