Získejte příběh rodinné chaty plné vzpomínek

soutez-z-popela
Bratři plní matčino poslední přání a její urnu přivážejí na rodinnou chatu, kde se v nich probudí vzpomínky. Jaké měli dětství? A co pro ně návrat do známého prostředí znamená? Kdy se vztahy mezi nimi pokazily?

Rodinné setkání po dvaceti letech

Drtivý příběh rozbitého dětství a neodvratného rozkladu jedné rodiny

Tři bratři se vracejí na rodinnou chatu u jezera, kam se dvacet let žádný z nich neodvážil. Přivážejí s sebou urnu s popelem a chystají se tu splnit matčino nečekané poslední přání.

Společná cesta je však provede nejen důvěrně známou krajinou, ale také časem. Náhle jsou z nich opět chlapci s opálenýma nohama a dychtivýma očima, soupeřící o otcovu přízeň a matčinu vrtkavou lásku, kteří mají na světě jen jeden druhého a možná také vůbec nikoho. Nyní tu stojí jako mladí dospělí muži, navzájem si tak cizí, a přesto nerozlučně spoutaní okovy minulosti. Osudné místo nesmlouvavě vyhání na povrch pečlivě pohřbené vzpomínky a hořkost, která mezi bratry znovu vráží klín. Jak dokáže domov prolezlý nejistotou jako minové pole poznamenat dětskou mysl? A co se doopravdy stalo onoho léta, kdy se všechno rozpadlo na kusy?

 

Z popela

Autor: Alex Schulman
Přeložila: Linda Kaprová

Vydalo: nakladatelství Host
Počet stran: 242
Vazba: vázaná
Vydáno: 01/2022
ISBN: 978-80-275-0810-5

Přečtěte si více o knize Z popela, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Host.

 

host

Nakladatelství Host vydává především kvalitní českou a překladovou prózu, poezii, literární teorii i literaturu naučnou. V posledních letech se velmi výrazně rozšířila řada překladové beletrie, severských kriminálních románů a thrillerů.

 

O autorovi

Alex Schulman (nar. 1976) je švédský spisovatel a novinář. Je autorem nejpopulárnějšího švédského podcastu Alex & Sigge a píše sloupky pro deník Expressen. Jeho nejnovější román Z popela (2020) se okamžitě po vydání stal ve Švédsku bestsellerem, prodalo se ho přes sto tisíc výtisků a překládá se do dvaceti jazyků.

Zdroj informací: Host

 

Vyhrajte knihu Z popela

Bratři se po dvaceti letech setkávají na rodinné chatě, aby splnili matčino poslední přání. Během pobytu ve známém prostředí se ve vzpomínkách vrací do doby, kdy byli malí chlapci soupeřící o matčinu lásku a otcovu přízeň. Bohužel s hezkými vzpomínkami přichází i hořkost a otvírá staré rány mezi sourozenci. Co se před dvaceti lety doopravdy stalo?

Ve spolupráci s nakladatelstvím Host vám přinášíme soutěž, ve které dva z vás mohou knihu Z popela. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše.
Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Z popela
probíhá od 7. do 20. ledna 2022.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 2 knihy Z popela

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeZ popela

Schulman, Alex

Host, 2022

Napsat komentář