Získejte pohled do historie Divadla Járy Cimrmana

divadlo-jary-cimrmana-po-padesatce-perex
Divadlo Járy Cimrmana funguje už neuvěřitelných padesát pět let a jeho fanouškovskou základnu tvoří jak starší návštěvníci, tak i ti z řad mladé generace. Připomeňte si nejkrásnější sezóny i ty ne úplně jednoduché.

Neuvěřitelná divadelní historie

Od založení Divadla Járy Cimrmana uběhlo neuvěřitelných 55 let.

V této knize je zaznamenán kompletní vývoj legendárního souboru od počátků v rozhlasovém pořadu Nealkoholická vinárna U Pavouka přes normalizační nucené přesuny, změnu režimu a odchod Ladislava Smoljaka až po nucené přestávky v účinkování v době koronavirové pandemie. Jde o historii divadla zpracovanou sezonu po sezoně. Je v ní zahrnuto co možná nejvíce zajímavých informací za 55 let jeho působení. Unikátní jsou autentické vzpomínky, které herci poskytli autorovi v průběhu posledních dvou let. Knihu doplňuje řada dobových, dosud nepublikovaných, fotografií a zajímavých dokumentů.

Dá se s nadsázkou říci, že jde o neobjevenou truhlu se spisy o historii DJC, které se jen velmi těžko hledají v takto ucelené podobě.

 

Divadlo Járy Cimrmana po padesátce…

Autor: Tomáš Maleček

Vydalo: nakladatelství Cosmopolis
Počet stran: 208
Vazba: pevná
Vydáno: 9/2021
ISBN: 978-80-271-3238-6

Přečtěte si více o knize Divadlo Járy Cimrmana po padesátce…, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Cosmopolis. A nezapomeňte také na naši reportáž ze křtu.

Nakladatelský dům Grada, největší vydavatel odborné literatury, rozšířil v roce 2015 své portfolio o značku Cosmopolis. Tato značka vám přináší kvalitní světovou a českou beletrii. Nabízí všem čtenářům ty nejlepší knihy z celého světa, strhující příběhy, napínavá dramata, ale i romantiku a zábavu.

 

O autorovi

Tomáš Maleček se narodil 21. srpna roku 1996. Po čtyřech letech strávených na gymnáziu v roce 2015 nastoupil na pětileté studium historie a německého jazyka na Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity a kvůli stále intenzivnější touze stát se novinářem o čtyři roky později započal studium mediálních studií a žurnalistiky a politologie na nedaleké Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Od útlého dětství se v něm kromě lásky k Cimrmanům formoval zájem o historii, a především o naši zemi. Na kole, na běžkách či po svých zvládl procestovat takřka každý patník od Aše po Hrčavu. Kniha Divadlo Járy Cimrmana po padesátce je jeho literární prvotina. Jedná se o upravenou diplomovou práci, kterou připravil ve spolupráci s herci DJC, s nimiž strávil poslední dva roky a doprovázel je na divadelních štacích. Kniha je doplněna množstvím unikátních fotografií a historických dokumentů. Jak napsal v úvodu knihy pan Zdeněk Svěrák, je to Diplomka z lásky.
(Zdroj informací: nakladatelství Cosmopolis)

 

Vyhrajte knihu Divadlo Járy Cimrmana po padesátce…

Patříte mezi fanoušky her a herců Divadla Járy Cimrmana? V tom případě jistě oceníte knihu, která nabízí ucelený pohled na všech pětapadesát sezón, které nebyly vždy jen veselé. Najdete v ní řadu zajímavostí o tomto legendárním souboru i autentické vzpomínky samotných herců a dosud nepublikované fotografie. Tak neváhejte a nahlédněte do zákulisí.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Cosmopolis vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou knihu Divadlo Járy Cimrmana po padesátce… vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu
Divadlo Járy Cimrmana po padesátce…
probíhá od 9. do 22. listopadu 2021.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 3 knihy Divadlo Járy Cimrmana po padesátce…

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeDivadlo Járy Cimrmana po padesátce…

Maleček, Tomáš

Cosmopolis, 2021

Napsat komentář