Zahrajte si o historii Prahy v novinových výstřižcích

praha-jinak-perex
Dá se historická kniha vydat tak, aby byla zajímavá i vizuálně? Dá! Radim Kopáč a Jakub Šofar vsadili na novinové výstřižky, ze kterých sestavili kolážovaný dokument o meziválečné éře nejen v Praze.

O čem psaly meziválečné noviny

Praha jinak, Praha „jinohledem“. Praha poskládaná jako noviny z éry mezi dvěma válkami. Dramaticky i vesele. Informačně a zábavně. Slovem i obrazem. Kolážovaný dokument doby, kdy se dělaly moderní česk(oslovensk)é dějiny. Co se tehdy o městě psalo, co se tady dělo, jak se měnila řeč, jak se měnila vizualita míst? To všechno přehledně ve dvanácti třaskavě nabitých kapitolách: první strana, z domova, ze zahraničí, společnost, kultura, sport, zdraví, zábava, móda, černá kronika, inzerce – a samozřejmě literární příloha. A spíš než středem jede tato kniha po okrajích, po výjimkách, po periferii. Prostě jinak. Poznejte jak!

 

Praha jinak

Autoři: Radim Kopáč, Jakub Šofar

Vydalo: nakladatelství Slovart
Počet stran: 280
Vazba: pevná
Vydáno: 10/2020
ISBN: 978-80-7529-227-8

Přečtěte si více o knize Praha jinak, kterou do soutěže věnovala společnost Knihcentrum.

logo-Knihcentrum

Knihcentrum.cz je internetové knihkupectví, které nabízí sci-fi, detektivky, thrillery, fantasy, učebnice, kuchařky, pohádky, průvodce, knihy pro děti a mládež a levné knihy.

 

Ukázka z knihy

praha-jinak-ukazka

 

Vyhrajte knihu Praha jinak

Zajímáte se o historii našeho hlavního města a hledáte knihu, která nabízí nejen fakta o tom, co se dělo, ale ještě je navíc i něčím zajímavá? V tom případě se vám bude líbit publikace, ve které je pohled na meziválečnou historii Prahy poskládán z dobových novinových výstřižků. Dvanáct kapitol vám nabídne neotřelý pohled nejen na události z jednotlivých městských částí, ale také ze světa, společnosti i kultury. Tak neváhejte a pusťte se do čtení.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž, ve které dva z vás mohou knihu Praha jinak vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Praha jinak
probíhá od 1. do 7. listopadu 2020.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 2 publikace Praha jinak

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizePraha jinak

Kopáč, Radim - Šofar, Jakub

Slovart, 2020

Napsat komentář