Vyhrajte biografii Miroslava „Mekyho“ Žbirky

miro-zbirka-zblizka-perex
Od začátku července si můžete zajít do kina na film o životě známého zpěváka Mira Žbirky. Pokud ale raději čtete, vyšla jeho biografie také v knižní podobě. A dozvíte se v ní vše o životě této výrazné osobnosti československé hudební scény.

Zpěvák, který se nedrží vyšlapaných stop

Životní příběh Miroslava „Mekyho“ Žbirky, jak jej z jeho vyprávění zaznamenal novinář Honza Vedral.

Publikace, která mapuje jeden z nejúžasnějších příběhů československé populární hudby. Žbirka otevřeně hovoří o rozličných peripetiích svého života od nejútlejšího mládí až po dnešek a nevyhýbá se ani tak těžkým okamžikům, jako byla smrt jeho staršího bratra, která ho těžce zasáhla a z níž se dokázal dostat hlavně díky hudbě.

Příběh Mira Žbirky působí neuvěřitelně, ale přitom je civilní, přirozený a tak nějak neobyčejně obyčejný. Spousta věcí se v něm stala mimochodem, skoro všechny bez velkých dramat, tak nějak elegantně. Ale k většině z nich hrála skvělá hudba, která v sobě měla určitou blízkost i sympatickou schopnost překvapit a nedržet se vyšlapaných stop.

 

Miro Žbirka – Zblízka

Autor: Jan Vedral

Vydalo: nakladatelství Slovart
Počet stran: 248
Vazba: pevná
Vydáno: 10/2016
ISBN: 978-80-7529-289-6

Přečtěte si více o knize Miro Žbirka – Zblízka, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Slovart.

Nakladatelství Slovart bylo založeno v Praze v únoru 1994 a od té doby vydalo více než 2000 titulů. Vydává licenční knihy předních světových nakladatelů, ale i domácích autorů převážně z oblasti dětské a populárně naučné literatury.

 

O autorovi

Honza Vedral (*1981) je šéfredaktorem časopisů Headliner a ArtLover. Dlouhá léta působil jako hudební redaktor deníku MF DNES a iDNES.cz a editor hudebního časopisu Filter. Je spoluautorem knihy Jiří Horčička – rozhlasový režisér, podílel se i na knižním projektu Kmeny. Jako aktivní hudebník vystupuje s mezinárodní kapelou The Chancers, díky čemuž zná hudební branži ze všech úhlů. Při hovorech s Mirem Žbirkou ve studiích Abbey Road i jinde vznikl nápad napsat tuto knihu.
(Zdroj informací: nakladatelství Slovart)

 

Vyhrajte knihu Miro Žbirka – Zblízka

Miro Žbirka je už mnoho let úspěšným zpěvákem nejen na československé hudební scéně, ale také ve světě. Přesto se u něj nesetkáte s žádnými hvězdnými manýry a jeho život je až neobyčejně obyčejný. Jak se vůbec dostal ke zpěvu a jak mu hudba pomohla v těch nejtěžších chvílích? To si můžete přečíst v jeho biografii, kterou napsal novinář Honza Vedral.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Slovart vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou knihu Miro Žbirka – Zblízka vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Miro Žbirka – Zblízka
probíhá od 28. července do 10. srpna 2020.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 3 biografie Miro Žbirka – Zblízka

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeMiro Žbirka – Zblízka

Vedral, Jan

Slovart, 2016

Vyhrajte biografii Miroslava „Mekyho“ Žbirky - DISKUZE

Počet reakcí: 2
  1. Gudrun Gudrun napsal:

    Moc děkuji za výhru, kniha včera v pořádku dorazila

  2. Kakajko napsal:

    Kniha v pořádku dorazila, děkuji.

Napsat komentář