Zábavné venkovní aktivity pro děti

Nejlepsi hry z lesnich skolek
Buďte s dětmi venku a naučte je objevovat svět prostřednictvím těch nejlepších her, které slavily úspěch v lesních školkách. Vaše ratolesti se budou nejenom skvěle bavit, ale i rozvíjet.

Kniha pro rodiče, průvodce a učitele předškolních dětí přináší výběr her, které se osvědčily v lesních školkách. Některé jsou známé a rozšířené, jiné originální a neobvyklé. Všechny jsou ale vyzkoušené. Vybírali jsme takové hry a činnosti, které lze provozovat při různém počtu dětí a nezávisejí pouze na velké skupině. Ukážeme vám, jak hry s dětmi rozehrát, jak vytvořit vhodné prostředí, zajistit potřebné pomůcky a nastolit dobrou atmosféru. Navrhneme, jak můžete s dětmi v těchto situacích mluvit, zmíníme, na co si dát pozor, a představíme přínosy, které jednotlivé hry znamenají pro rozvoj dětí.

Tato knížka je terénním průvodcem pro rodiče a vzdělavatele, který vám ukáže, jak děti zvednout, dostat ven a rozhýbat k aktivitě. Zakládá se na odvěkých hrách, které odpradávna fascinovaly děti po celém světě – na stavění skrýší, cestách za dobrodružstvím, popouštění uzdy fantazie – a nabízí praktické, vyzkoušené a jednoduše použitelné tipy a návody, jak si hrát a prozkoumávat přírodní prostředí s dětmi. Udělejte si s dětmi poutní hůl, postavte s nimi domky pro víly, skákejte hop a skok přes potok – a další nápady brzy začnou přinášet děti samy. Tato kniha, plná krásných her a nápadů z českých lesních školek, budiž vstupenkou k vašemu zotavení a posílení při hře venku s dětmi.

David Sobel, autor knihy Childhood and nature

 

Nejlepší hry z lesních školek

Autoři: Tereza Valkounová, Petr Daniš

Počet stran: 184
Vazba: vázaná
Formát: 148×212 mm
ISBN: 978-80-264-2570-0
Doporučená cena: 369 Kč

Knihu Nejlepší hry z lesních školek vydalo nakladatelství CPress.

 

Ukázka z knihy

Nejlepsi hry z lesnich skolek_ukazka1Nejlepsi hry z lesnich skolek_ukazka2

Stáhněte si další ukázku.

 

Petr Daniš

Petr Daniš se zabývá dětmi a přírodou, vzděláváním a ochranou životního prostředí. Zajímá ho, proč si děti hrají, jak se učí a proč potřebují kontakt s přírodou a světem pro své zdraví i učení. Napsal knihu Děti venku v přírodě: ohrožený druh? (2016). Působí jako ředitel vzdělávacího centra TEREZA a předseda Sítě středisek ekologické výchovy Pavučina.

Informace byly čerpány ze stránek rizeniskoly.cz.

 

Tereza Valkounová

PhDr. Tereza Valkounová, Ph. D., vystudovala učitelství biologie a občanské výchovy. Během studia pracovala v neziskové organizaci Občanská inspirace zaměřené na práci s dětmi a místní komunitou. V roce 2010 spoluzaložila Asociaci lesních mateřských škol (ALMŠ). Většinu času věnuje rodině. Má zálibu v městském zahradničení.

Informace byly čerpány ze stránek lesnims.cz.


Nakladatelství CPress pružně reaguje na vzrůstající popularitu oborů v oblasti odborné a populárně-naučné literatury. Systematicky tak rozšiřuje svou knižní nabídku zejména v oblastech knížek pro nejmenší, cestování, historie a military, hobby, auto-moto, zdraví a životní styl, příroda a zahrada, umění a kultura a technika a věda. Nakladatelství je součástí společnosti Albatros Media.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeNejlepší hry z lesních školek

Daniš, Petr – Valkounová, Tereza

CPress, 2019

Napsat komentář